KOLÍNSKÁ KUŽELKA 2009

kuzelkaPlný počet – tedy 24 smíšených párů, další četný nehrající doprovod a celkově skvělá atmosféra v bowlingové herně v Kutné Hoře, se nám určitě zapsala do paměti jako jeden z velkých večerů, kdy stojí za to být slávistou, či prostě se sejít s ostatními…

Brandýs n. O., Č. Třebová, Chrudim, Poděbrady, Kolín, Kutná Hora, Ústí n. O., Veleň, Velký Osek – namátkou vybírám města, odkud přijeli slávisté zahrát si  bowling a rozloučit se tak i s mistrovským rokem 2009. Mnozí se známe již z předchozích akcí – Slávistického bowlení aneb Potkali se u Kolína, z červnové mistrovské plavby Kolineou, srpnové slávistické cyklojízdy pod názvem Rovina u Kolína. A čím víc se vidíme, tím víc mám pocit, že si rozumíme. Takže pro ty, kteří zatím nejsou ve Slavii organizováni, se tato akce může stát výzvou.

Za podporu při turnaji děkujeme Ondřeji Zlámalovi a Janu Čapkovi, jejich konkrétní podpora je glosována v článku k akci. Slávistická myšlenka tak byla dovedena k dokonalosti.
A propos – vítězem a držitelem nejen věcných cen, ale hlavně putovní trofeje Slávistické kuželky – se stali manželé Tomáškovi z Brandýsa n. Orlicí.
Delší zápis je k dispozici na kolínském webu: http://opskolin.webnode.cz/ v sekci Naše akce.

MUDr.Michael Janáček, Kolín