KOLÍNSKÁ SLÁVISTICKÁ KUŽELKA 2012 – TRIUMF BRANDÝSA / ORL.

Podzimní Slávistická kuželka pořádaná kolínskou odbočkou v herně v Kutné Hoře má již pevné místo v kalendáři našich odboček. Jedná se o jednu z nejvýznamnějších společných akcí našich odboček a výjimkou nebyl ani letošní, již pátý ročník!

Pro ty, kteří nesledují naše stránky pravidelně, dodejme, že se jedná o bowlingový turnaj smíšených odbočkových dvojic. Duší celé akce, stejně jako jarního bowlení, kde jde naproti tomu o klání odbočkových družstev, je MUDr. Michael Janáček, který celou akci pečlivě připravuje, hledá nejvhodnější termín (letos se ale náhle vyrojilo několik zabíjaček, kde nesměli chybět někteří tradiční účastníci) a pak perfektně diriguje celý průběh i závěrečný ceremoniál, v němž po vyhlášení vítězů ještě organizuje vědomostní soutěž o hodnotné ceny, které díky péči a.s., fanshopu i OP příjemně zpestřila závěrečné minuty akce. Venku počasí již adventní – sluníčko se střídalo s pošmournem, v herně však bylo příjemné teplo, žízní nikdo netrpěl a díky pizzové pícce byl vzduch provoněn všemi lahůdkami, které se na pizze mohou vyskytovat. Nakonec se sešlo 14 dvojic soutěžících, převážně z odboček Brandýs nad Orlicí, Česká Třebová, Kolín a Veleň, k tomu připočtěme i zástupce Chrudimi a nehrající zástupce z vedení OP z Prahy, př. Čapka a Dobiáše!

Podrobné výsledky i líčení celého odpoledne soboty 1.12. najdete na webu odbočky OP Kolín http://opskolin.webnode.cz/, my se soustřeďme na souhrnné výsledky, kde tentokrát dominoval Brandýs nad Orlicí! V první čtveřici najdeme 3 dvojice, které přijely z Brandýsa nad Orlicí. Tradičně suverénními vítězi byli opět manželé Tomáškovi, kterým tentokrát významně konkurovali jejich brandýští soukmenovci, manželé Vondrovi. A klan členů brandýské odbočky aspoň trochu torpédovali bronzocí veleňští manželé Tomčišinovi, takže Ludvíkovi (ale zde dodejme, že jsou z blízkého Ústí nad Orlicí) skončil na nepopulárním „bramborovém“ místě! Ale bavil se každý, dokonce se našlo místo na 1.dráze, kde kouzlo i zrádnost oné koule ozkoušela i nejmladší generace z rodin přítomných hráčů, kde již ze všech těch dětiček čišela snad napodobit svoje rodiče i ostatní tety a strýčky.

Dobi

První prosincový den roku 2012 byla sobota.Chladná a sychravá. Čas zabíjaček, čas adventu. Čas Slávistické kuželky.

V bowlingové herně v Kutné Hoře se sešlo 14 dvojic k boji o další roční držení putovní trofeje nesoucí název tohoto klání.

Vítězství  počtvrté za sebou novým historickým rekordem získali Dana a Petr Tomáškovi z Brandýsa nad Orlicí. 1053 bodů, nejvyšší náhozy mezi ženami i muži, celkově dva nejlepší hráči turnaje. Prostě opravdu těžký soupeř k překonání pro nás ostatní. Proto další rok bude kuželka zdobit jejich poličku v ložnici. Budou ji oprašovat, hýčkat, hlídat. Přičemž víme, že je v rukách nejpovolanějších, neb tak budou činit čtvrtý rok za sebou. A nikomu jinému dosud takovou šanci nedali….

Druzí byli manželé Vondrkovi. Jana a Pepa svými výkony korunovali dosavadní výsledky, nikdy nebyli tak vysoko. A věřím, že pomýšlí nejvýše. Letos asi chybělo mnoho, ale za rok může být vše jinak. A kuželka, o kterou takto v Kutné Hoře bojujeme, se přesune o jeden panelák v Brandýse vedle…

Třetí místo obhájili Jana a Pavel Tomčišinovi, z odbočky ve Veleni. Loni 860, letos 844 bodů. Také vyhlíží svou šanci v blízké budoucnosti a pozvolna míří k trůnu. 38 bodů chybělo k místu druhému. A nához Jany 181 bodů byl druhý nejvyšší mezi ženami. (pozn aut. pokud jsem někoho v průběhu 2. prosince zmátl rodinnými jmény, pak se omlouvám. nejvíce pak samotným obhájcům bronzu!)

První tři dvojice byly odměněny svatomartinským vínem, čaji či kávou a dárkovou taštičkou od partnerů SK Slavia Praha fotbal a.s.

V těsném závěsu čtvrtí manželé Ludvíkovi. Franta loni s dcerou Soňou dosáhl až ke stříbru. Letos se svou ženou Marií snížili svůj výkon o pětatřicet bodů. A hle, skončili mimo bednu.

Velmi vyrovnané čelo tabulky a možná nejkvalitnější ročník za námi. Jen pohleďte do tabulky historicky nejvyšších náhozů.

Páté místo je typické pro Milana Formánka s Hankou Pírkovou z České Třebové. Záda jim pomyslně kryje dvojice Anety a Jardy Dočkalových. Jarda hodil 183 bodů a vlastně byl ten den druhým nejlepším hráčem mezi muži.

Hlubší pole poražených vedou Renata a Pepa Bobkovi z Kolína, kteroužto domácí výlučnost na dalších místech rozrušili už jen Dana a Pavel Dvoriakovi z Veleně.

Následovala tombola o neuvěřitelných 48 cenách. Za podporu děkujeme SK Slavia Praha  fotbal a.s. – Mgr Soně Nouzákové, fanshopu Proslavisty.cz – Mgr. Janě Kaufnerové, Odboru přátel Slavie – Honzovi Čapkovi. A mnoha soukromým dárcům do tomboly, což je pěkný motiv našeho setkání. Slávistický dres připadl rodině Honejsků z Kolína, polštářek Věrný fanda Slavie zajistí dobré sny Pavlu Tomčišinovi, podepsaný slávistický míč bude opatrovat Václav Smetana. Více majitelů získalo kšiltovky z fanshopu, někdo bude popíjet franzouské víno, jiný Svijanského fandu, někteří počtou v Poločase či vyvěsí plakát Standy Vlčka.  Nebo si dají do hrnečku kafe či grog, svařák. Cen bylo mnoho a všem podporovatelům naší tomboly ještě jednou děkujeme!

Akce se tradičně vydařila. Letos sice v menším množství zúčastněných. Zda to tak bude i do budoucna, nebo to bylo jen jedno odpočinkové vydechnutí a příště se do toho zase opřeme? Uvidíme. Jistě má turnaj na víc než 14 dvojic. Na druhou stranu – je to odraz doby. A nelze jen pomýšlet, že velkou část startovního pole z loňských let protřídily rodinné oslavy a neuvěřitelně četné zabíjačky.

Ale pro ty, kteří budou mít zájem, bude sčítací tabulka v PC nachystána, stejně jako nevymizí snaha takovéto setkání zorganizovat. Jistě jde o bowling. O uhrančivou Slávistickou kuželku. Ale ve většině jde o to se sejít, pobavit. Což pak umocnila a dotvrdila tzv Dohrávka U Kata.

 

Slavii zdar a vydařený advent i následné svátky Vánoc!
tak zapsal Michael Janáček, OPS v Kolíně. Foto Marcela Lucová.

Více zde: http://opskolin.webnode.cz/