Krátká historie klatovské odbočky a její znovuzrození.

U zrodu klatovské odbočky, která vznikla již v roce 1965 a je tedy jedna z   nejstarších v republice, byli př. Taur dlouholetý předseda, př.Synáč, př.Mík, př.Jílek a další. Snažili jsme se získat nějaké informace o historii klatovské odbočky z kroniky, kterou vlastní pí Synáčová, ale ta ji bohužel nechce vydat.

Máme tedy informace jen z doslechu, proto se omlouvám, jestli jsem na někoho zapomněl nebo mám chybné údaje. Brzy po založení odbočka získala silnou základnu členů a bylo ji v Klatovech vidět. Začala pořádat Mikulášské zábavy, které si získaly velkou oblibu nejen svojí úrovní zábavy, ale i hosty Slavie, např. p. Ženíšek, p. Šulc a jiní. Zábavy se pořádaly až do roku 1995. Získané prostředky ze zábav byly použity na zájezdy na ligový fotbal, často spojené s nějakým programem např. návštěvou divadla, Karlštejna, Průhonic a podobně. Často i na slávistický karneval na dnešní Výstaviště. Počátkem devadesátých let měla odbočka 92 platících členů. Postupně členové ubývali a v r. 1997 odbočka v Klatovech prakticky končí.

Díky př. Zajíčkovi se odbočku podařilo obnovit a v současnosti dni máme již 52 platících členů. Dokonce jsme se zúčastnili jako odbočka v Žilově turnaje v malé kopané. Přeji si, aby tento stav a elán naší odbočce hodně dlouho vydržel.

SLAVII ZDAR!

J. Junek Klatovy