LOĎ NADĚJE VYPLULA, SLÁVISTICKÁ PLAVBA NADĚJE SE USKUTEČNILA!

Jak bylo avizováno, tak se také stalo. V neděli 29.května 2011 patřil Kolín a přilehlý úsek Labe slávistům, kterých se nakonec sešla pěkná řádka a pokračovalo se v tradici společných projížděk po Labi lodí Kolinea, možná, že dokonce s největší účastí v dosavadní historii!

Nejsilnější zastoupení měly nakonec i přítomné odbočky, kdy jedním i více členy byli zastoupeny Rožďalovice, Nečín, Havlíčkův Brod, Brandýs nad Orlicí, Fanklub i sekretariát OP, Žehušice i domácí Kolínští, kteří nakonec přišli ve větším počtu, než se původně duše celé akce a hlavní organizátor MUDr. Michael Janáček trochu pesimisticky obával.

Vyšlo to i s reprodukovanou hudbou, kde nejčastěji zazněly slávistické hymny i skladby, které město Kmochovo proslavily. Byl čas na vyprávění i na drobné suvenýry, nechyběla ani malá vědomostní soutěž o historii Slavie.

Jako na každé správné lodi, ať už na Vltavě, Labi nebo třeba Jadranu, nechybělo ani občerstvení a jak už při skoroletním počasí bývá, převládal zájem o to v tekutém stavu.

Obě pobřežní promenády tak sledovat plující loď vyzdobenou slávistickými vlajkami a naplnění hesla SLAVIA JE VĚČNÁ v praxi, po přistání se ještě posedělo na palubě, ti nejvytrvalejší ještě zašli uzavřít hezké odpoledne do blízké hospůdky. Kolínským a zvláště Míšovi určitě patří dík za zdařilé odpoledne!

Dobi

[nggallery id=112]