Loupež bodů, naděje i zasloužené prémie za výhru

knutJak jinak nazvat počínání rozhodčího Knuta Kirchera (zkomoleně „kostelník“) z Rottenburgu na Neckaru (poblíž Stuttgartu) a jeho spoluloupežníků ze země našich západních sousedů. Snad každý soudný fanoušek musel jít domů právem roztrpčen a dlouho mu bude tato nespravedlnost ležet v žaludku. Do redakce našeho webu jsme dostali i zajímavý postřeh člena OP Mirka Hoštičky, který rádi zveřejňujeme.

Slavia-Janov očima slavistického fanouška
Ve středu 3.12 2009 odehrála naše Slavia zápas s italským Janovem. Od počátku diktovala tempo hry a v 29. minutě se dokonce podařilo Stanislavu Vlčkovi překonat brankáře Scarpiho. Pomezní rozhodčí okamžitě odmával sporný  ofsajd  a v ten okamžik vzali němečtí  rozhodčí zápas do svých otěží. Do konce prvního poločasu jsme si vytvořili ještě dvě velice slibné šance. Nejprve Matěj Krajčík dal hezké „jesličky“ Bocchetimu a poté těsně minul branku Janova. O necelou minutu brankář Scarpi vyrazil střelu Adama Hlouška. K dorážce se dostal Stanislav Vlček,  který branku přestřelil.
O přestávce se fanoušci rozloučili s dvojicí Vladimírem Šmicerem, který před nedávnem ukončil svoji  fotbalovou kariéru, po zápase pak i se slávistickým odchovancem Markem Suchým, který po sezóně zamíří do ruského CSKA Moskva.
Po přestávce se pokračovalo ve stejném tempu, po sérii menších šancí v 58. minutě nastřelil Grajciar pouze břevno. O šest minut později se do další tutové šance dostal Vlček, jeho šanci s největší námahou vyrazil brankář Scarpi. Svou premiéru ve slávistickém dresu si odbyli mladíci  Štěpán Koreš a Petr Mareš.  V 72. minutě se do velké šance dostal střídající Štěpán Koreš. Od té doby slávistický tlak narůstal a v nastaveném čase se dokonce podařilo Adamu Hlouškovi vstřelit tu vytouženou branku. Celý Eden začal slavit vítězství a tím i teoretickou šanci na postup do Evropské ligy. Ale rozhodčí gól neuznal kvůli faulu. Rád bych to upřesnil: brankář Scarpi neudržel rovnováhu a velice ochotně se skácel k zemi. Všem se v hlavách najednou promítly skutečnosti z nedávné korupční aféry, kdy byly ovlivněny i zápasy  Ligy  mistrů.

Teď jenom zbývá otázka, byla Slavia další tým,  který prostě nesměl vyhrát?

Často se právem hovoří o tom, že vztahy mezi Čechy a Němci jsou asi nejlepší v celé bohaté historii společného soužití ve střední Evropě. Jak se i z německých sbírek (často i od našich bývalých spoluobčanů) obnovují kostely a další památky zeména v pohraničí. Jak vznikají neformální přátelství mezi školáky. Kolik dětí třeba v Žitavě zvolilo jako cizí jazyk češtinu!
A pak do Prahy dorazí zlý Kurt z pod Schwarzwaldu a pokazí v srdcích mnoha to, co se léta pracně budovalo… Odmávnutý ofsajd by se ještě dal ospravedlnit, i lidské oko může být někdy omylné, ale místo pokory a pokání přišla facka v podobě odpískaného faulu, kdy ani nebyl schopen říci, kdo že se to provinil. A jistě se takový „Kumpel“ ani stydět neumí. To ale za něj dokázali jiní. Od přátel z německé strany příhraničí, kde rádi sledují zápasy Slavie, jsem osobně obdržel sms-ku a e-mail, kde se vyjímalo jedno slovíčko: Entschuldigung – omluva!

Dobi