MARKO ALVIRE, DOBRO DOŠAO U PRAŠKU SLAVIJU! (VÍTEJ!)

Pravidelná výroční valná hromada akcionářů SK Slavia Praha – fotbal, a.s. měla letos nečekané vyvrcholení. Již na jejím počátku slíbil generální ředitel společnosti a předseda OP Ing.Martin Krob velké překvapení po jejím skončení a svůj slib splnil! Přivedl k předsednickému stolu  nejen oblíbeného trenéra Šilhavého, ale i zbrusu novou posilu A-mužstva, středního záložníka Marka Alvira, který čerstvě přichází ze slovinského „prvoligaša“ NK Domžale. O jeho příchodu se zmiňují snad všechny možné weby, a tak se pokusme být něčím originální, tím, co se dalo vyslechnout jen na této VVH nebo vyčíst ze slovinských a chorvatských webů.

Marko se narodil 19.dubna 1994 v hlavním a největším městě Chorvatska, Záhřebu. První krůčky absolvoval v malém klubu NK Kustošja, aby pak zamířil do NK Zagreb. Dodejme, možná pro někoho několik méně známých informací – Slovinci i Chorvati si zachovali pro řadu sportů vlastní slovanská pojmenování – fotbal nazývají nogomet, volejbal odbojka, basketbal košarka a házenou rukomet. A krásně se z toho odvozují i pojmenování sportovců koncovkou „aš“ (což třeba české pojmenování fotbalu „kopaná“ neumožňovalo, a tak prakticky zaniklo). Takže již v dětství z něj byl zdatný nogometaš. Až do roku 2010 byl tedy v NK Záhřeb, aby pak se přestěhoval z Kranjčevičovy ulice na Maksimir, do největšího (a asi i nejmocnějšího) chorvatského klubu Dinamo Zagreb. To už měl za sebou úspěšné starty v reprezentacích U17 a U19.  20.11.2013 přechází do Atlética Madrid, kde působil v nižších soutěžích za rezervní mužstva. Atlético se však rozhodlo tyto rezervy rozpouštět, a tak se jako volný hráč vrací zpět do někdejší Jugoslávie. Nikoliv však do Chorvatska, ale do sousedního Slovinska, do NK Domžale, dříve nenápadného klubu (Domžale vlastně leží za severovýchodními předměstíi  slovinské metropole, „slovinského Salcburku“ – Lublaně), který se však prosazuje i v evropských soutěžích a dokáže konkurovat Mariboru, Celje  i Lublani! A nezbývá, než uvést i informace z jeho startu při přátelských zápasech v roce 2013 v Emirátechm kdy o něm místní tisk psal, že takový talent už tu dlouho neviděli..

Takže věřme, že to co nejdříve potvrdí i ve slávistickém dresu a naváže tak především na své krajany, kteří za Slavii startovali a shodou okolností i jejich příjmení začínalo písmenem A – Aračić a především snad nezapomenutelný Slađan Ašanin!

Marko – SRETNO! Hodně štěstí!

Doplňme i videem, které natočil na VVH další věrný slávista Antonín Zdeborský.

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=3erzZfjJ0kk[/embedyt]
[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=XkVmrxjUnZc[/embedyt]

video od odbočky AREA 114

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=2zGsjZSGOHE[/embedyt]

Dobi

/článek nebyl redakčně upraven/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..