Martin Vaniak na besedě v Řetové u České Třebové

martinvaniakvretove004O tom, že vynikající a „nestárnoucí“ brankář Martin Vaniak má trvalé bydliště v Olomouci, ví asi každý, kdo se o jeho pozoruhodnou kariéru zajímá. To, že Česká Třebová je nejvýznamnějším železničním uzlem na trase Praha – Olomouc, ví asi každý, kdo aspoň jednou spoluprožíval zahoukání lokomotivy k odjezdu.

To, že v České Třebové sídlí jedna z agilních odboček OP, která se především proslavila zdařilým Setkáním v roce 2003, ví dobře každý člen OP. To, že Třebováci pořádají řadu společných akcí se svými „dvojčaty“ z nedalekého Brandýsa nad Orlicí, ví určitě každý pozorný čtenář našeho webu nebo ČBL. A asi už jen místní vědí, že Jarda Dočkal (jinak pravidelná opora Třebováků při bowlení) je i nájemcem restaurace U Čápa v Řetové.

Tato fakta pak kolem a kolem dávají tušit, že by se něco zajímavého mohlo dít. A také dělo. K velké radosti Třebováků a Brandejšťáků přijal Martin Vaniak pozvání na besedu 22.března 2011 právě do Řetové. O tom, že je nejen vynikajícím brankářem, prima společníkem i oblíbeným účastníkem besed, se již přesvědčili na mnoha odbočkách – připomeňme jen besedu ve Šternberku krátce po zisku titulu v roce 2008 nebo zimní návštěvu v Žilově v roce 2009, kde vyzkoušel i chytání míče z repliky historického samostřílu. A nyní přibyly i zážitky z výborné besedy v Řetové, k nimž připojujeme i několik obrázků.

Dobi

[nggallery id=104]