MATEJ KRAJČÍK POSÍLIL SLOVENSKOU FK SENICA. JAK SE MU DAŘÍ?

Není to tak dávno, kdy byl Matej Krajčík (*19.3.1978) jednou z ikon tehdy mistrovské Slavie, které se dařilo i v evropských soutěžích. Obrázek, kdy po každém zápase chodil pozdravit věrné fanoušky s nezbytnou dekou, má každý z nás jistě v paměti (od těchto dob nikdo tento typický suvenýr nenazve jinak, než jako Krajčíkovu deku).

Pak se však ze sestavy vytratil. Nikoliv z našich myslí a vzpomínek, a tak jistě bude i pro Vás, naši milí čtenáři, cenný rozhovor, který při setkání s Matejem připravil Jan Čapek:

Mateji, jsem rád, že Tě vidím a rád bych Ti položil pár otázek. Jak vlastně došlo k tomu, že jsi odešel na Slovensko?

Odehrál jsem ještě po angažmá v Jablonci poslední půlsezónu v Budějovicích. A jelikož o mě nikdo neměl v Čechách zájem, tak jsem šel do Senice, která mi nabídla slušné finanční podmínky.

Pokud vím, tak jsi říkal, že preferuješ hlavně českou soutěž, že na Slovensku to není takové.

To je sice pravda, ale přece jen tady hraji a mám docela slušné peníze. Navíc jsme se dostali do poháru, kde jsme sice v předkole vypadli, ale stále si držíme třetí místo. To je docela slušná výchozí pozice  na jaro. Uvidíme, co bude dál. (Doplňme, že FK Senica byla založena v roce 1921, ale do nejvyšších pater pronikla až v roce 2009, kdy došlo ke sloučení s krachujícím, kdysi slavným Interem Bratislava, jehož celý kádr se přesunul do metropole slovenského Záhorí – Senica leží nedaleko moravských hranic a letos její pozici v lize posílila i skorosousední Myjava… FK Senica skončila vloni druhá, když dlouho bojovala o příčku nejvyšší, letos měla slabší začátek, ale postupně se v Corgoň lize vyšplhala už na třetí příčku, tedy opět na dostřel evropských pohárů…)

Jak to vypadá po fotbalové stránce na Slovensku? Tam na fotbal moc lidi nechodí, že?

To je pravda, lidé nemají moc zájem a ani nemají peníze. Ty stadióny jsou v daleko horším stavu než v Čechách (pro autentičnost rozhovoru se omlouváme všem Moravanům a Slezanům, ale na Slovensku se, hlavně po rozdělení, mluví o západní části bývalé federace, tedy o Čechách, Moravě i Slezsku, jako o „Čechách“…) . V Čechách je to přece jen daleko lepší. Hodně se tady na Slovensku volá po federální lize, jako je tomu třeba v házené, že by se zvedla úroveň fotbalu a stadiony by se opravdu vylepšily. Ale musím přiznat, že navíc se zde žije velice levně, Praha je dost drahá, tady stačí na celý měsíc 300 Eur (připomeňme, že na Slovensku se platí Eurem, takže se jedná o cca 7 a půl tisíce Kč…). To by mi v Praze určitě nestačilo.

Neuvažuješ o tom, že by ses vrátil do Česka?

Možná, že až skončím s fotbalem, tak bych se tam vrátil. Zatím to ale není jisté. Vím ale také, že doma na Slovensku máme firmu.

Jak máte na Slovensku vyplněnou zimní přestávku? Hrajete nějaké turnaje?

Turnaje se tady moc nehrají a hrají se zde převážně přátelské zápasy. 10.února ale jedeme na soustředění  do Turecka. To bude takové vyvrcholení a potom začíná liga. Na to už se moc těším a doufám, že se popereme o přední místa.

Přeji hodně zdraví a radosti z fotbalu.

Díky.

Matej Krajčík

Matej Krajčík