Nabídka zájezdu na pohárové utkání Slavie

slavia.pngFO-SK-Slavia Praha-odbor přátel pořádá tradiční atraktivní autobusový zájezd s turistickým programem na utkání 4.předkola Evropské ligy UEFA 2009/2010.
Crvena Zvezda Bělehrad (Srbsko) – SK Slavia Praha
konané dne 27.8.2009 v Bělehradě (stadion Marakana)

Čtyřdenní zájezd s ubytováním se snídaní na 2 noci v 3*hotelích v Bělehradě (1 noc) a v termálních lázních Zalakaros (1 noc Maďarsko) a turistickým programem v Srbsku, Chorvatsku a Maďarsku s možností návštěvy termálních lázní v Zalakarosu a Hevízu s kvalifikovaným průvodcem. Motto „Poznání 3 zemí ve 3 dnech!“.

Odjezd: 26.8.2009 v 18,00 hod. od SYNOT-TIP-arény=fotbalového stadionu Slavie v Edenu Praha 10
(z parkoviště před Mc Donaldem)
Příjezd: 29.8.2009 večer cca ve 23,00 hod. do Prahy.
Program:
26.8.- Přejezd autobusem po trase Praha-Brno-Bratislava-Budapešť-Segedín (Szeged)-Novi Sad (prohlídka)-
Bělehrad.
27.8.- Naše trasa povede dálnicemi směrem na Brno, Bratislavu, Budapešť a Segedín, na srbsko-maďarskou hranici. Po pohraničním odbavení (NUTNÝ JE PAS!!!) budeme pokračovat po dálnici podél Dunaje.
Naší první zastávkou bude Novi Sad, druhé největší srbské město, centrum mnohonárodnostní Vojvodiny, jíž dominuje podunajská pevnost Petrovaradin, původně z 12.století, nabývající významu při bojích s Turky v 16. a 17.století. Z pevnosti je krásný pohled na Dunaj i město, Novi Sad je i sídlem sesterské Vojvodiny, již založili r.1914 pražští studenti Milovac a Zorko, nadšení ze hry i barev Slavie, a Vojvodina dodnes ctí slávistické symboly.
Cílem naší cesty je Bělehrad a duel s místní Crvenou Zvezdou, jejímž domácím stánkem je stadión Marakana, kde mj. Československu vystřílel v roce 1976 evropský titul penaltou Tonda Panenka!
Po ubytování v hotelu je připravena procházka historickou částí Bělehradu – centrem s univerzitou, parlamentem a především uličkami kolem třídy knížete Mihaila a zejména procházka pevností Kalemegdan s fantastickým pomníkem velkého sochaře celé Evropy, Ivana Meštroviće – Vítez (bojovník), který stráží soutok Sávy s Dunajem a připomíná vítězství nad Turky. Zbylý čas můžeme vyplnit i procházkami a využít síť MHD např. do parku Topčider nebo navštívit Zemun, staré město, jež je dnes součástí Bělehradu, ale bývával východní výspou Rakouska-Uherska na Balkáně..
Večer pak samozřejmě návštěva fotbalového utkání CZ Bělehrad – SK Slavia Praha.
28.8.- Po snídani v hotelu vyrazíme k dalšímu prohlídkovému dni, který bude věnován především další zemí bývalé Jugoslávie, slavonské části Chorvatska. Nenecháme si ujít Đakovo s novogotickou katedrálou, která vévodí celé úrodné rovině východní Slavonie s blízkým Osijekem, kde Slavia hrála v roce 2000. V Đakovu je pochován i chorvatský buditel a velký přítel Čechů – biskup Josip Štrosmajer.
Naše další cesta zamíří zpět na dálnici a poté směr Maďarsko. Pojedeme přes Daruvar, po desetietí centrum české menšiny, kde se vydávají i české noviny a je známý i výborným pivem StaroČeško a jsou zde i proslulé termální lázně! A současný starosta je Čech. Přes Viroviticu (poutní kostel z 19.století, zámek z 18.století) zamíříme už na maďarské území do termálních lázní Zalakaros – ubytování v hotelu, prohlídka lázní a večer návštěva typické maďarské čárdy s občerstvením.
29.8. – Po snídani v hotelu odjezd do termálních lázní Hevíz – prohlídka s koupáním v termálním areálu
(nachází se nedaleko od západního břehu Balatonu). A po nabažení se koupání už vyrazíme k návratu domů – směr Šoproň (nádherné historické město, bude-li čas, tak s malou prohlídkou), kolem Vídně pak už zamíříme na Prahu, kam bychom chtěli dorazit kolem sobotní 23.hodiny, abyste v pohodě stihli poslední denní spoje MHD!
Doprava: luxusním autobusem s WC,videem,klimatizací a občerstvením
Ubytování se snídaní: 1 noc v 3* hotelu v Bělehradě (dvoulůžkové pokoje,WC,sprcha) a 1 noc
v termálních lázních Zalakaros (třílůžkové pokoje,za příplatek 100,-Kč/1osoba, možno zajistit
dvoulůžkový pokoj).
Cena: 4.590,-Kč pro členy FO a Fanklubu + úhrada vstupenky na utkání
4.890,-Kč pro ostatní + úhrada vstupenky
V ceně zájezdu je doprava luxusním autobusem, ubytování v hotelu na 2 noci se snídaní,pojištění
na léčebné výlohy v zahraničí, průvodce zájezdu,informační materiály pro účastníky zájezdu.
Ceny vstupenek nejsou zatím známy,bude upřesněno později.
Poznámka: Pořadatel zájezdu si vyhrazuje právo zrušení zájezdu při nenaplnění minimálního
kalkulovaného počtu účastníků (35 osob) nutného k úhradě základních nákladů.
V případě naplnění kapacity autobusu dárek pro účastníky od OP FO Slavia Praha.

Uzávěrka přihlášek a úhrada zájezdu do 19.8.2009. (Prosíme zájemce nečekejte až na uzávěrku a uhraďte zájezd co nejdříve, abychom mohli včas potvrdit rezervace hotelů,dopravy a vstupenek).
Informace a přihlášky Po-Pá 8-16 hod. na sekretariátu FO SK Slavia Praha-odbor přátel,
budova plaveckého stadionu v Edenu (chodba za vrátnicí haly Slavie),Vladivostocká 1460/2, 100 05 Praha 10 – Vršovice; tl. 267311844, 777888233,606552883;e-mail: fo-sk-slavia@volny.cz.
U mimopražských zájemců lze přihlášku vyřídit e-mailem s úhradou na bankovní účet.

S pozdravem a přáním úspěšného zájezdu

FO SK Slavia Praha-odbor přátel