NETRADIČNÍ UKONČENÍ ROKU V PŘÍBRAMI

Jak již bývá v Příbrami zvykem posledních několika let  – dovolí-li tomu covid – sejdou se zdejší slávisté mezi vánočními svátky a Novým rokem v hospůdce Na Marii, aby při vánoční atmosféře a dobrém svařáku zhodnotili minulý rok. Obvykle také díky spolku Prokop, ve kterém jsou registrováni i někteří členové naší odbočky, navštěvují příbramské podzemí s vánoční, a hlavně pekelnickou výzdobou.

Letošní rok byl však jiný. Žádné peklo, ale na svaté místo, chloubu zdejšího hornického města – Svatou Horu. Toto poutní místo tvoří barokní kostel s komplexem ambitů na kamenné terase s balustrádami. Původně zde stála gotická kaple Panny Marie ze 14. století, v 16. a 17. století pak přestavěná do současné podoby.

Jak již jsem v minulosti několikrát uvedl, zdejší kaplan je velikým fandou Slavie a též i členem naší odbočky. V pondělí 27. prosince 2021 jsme se tedy sešli v prostorách zdejších ambitů, abychom s panem kaplanem a vynikající paní průvodkyní strávili příjemné a naučné odpoledne korunované posezením v pozdně barokním refektáři u teplé kávy a sladkostí, které nám přichystal zdejší personál. Celou akci jsme ukončili společným posezením v příbramské restauraci Šalanda, kde někteří naši členové brzy nato ještě strávili silvestrovské oslavy.

Tak ať je ten nový rok úspěšný! Sobě si přejeme, aby se nám 26. března vydařily oslavy 55 let nepřetržité činnosti odbočky OP  Slavia – Příbram! 

Jiří Kropáček, předseda OP Slavia – Příbram

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..