NOVÝ BYDŽOV 2015: SEDM GÓLŮ JAKO V CHOMUTOVĚ! ZAZÁŘIL VÝCHODOČECH VOLTR

Náš web zatím nemá na to, aby konkuroval třeba fundovaným stránkám Slávistických novin, před jejichž aktuálností a bohatostí diskuse musíme jen smeknout. I proto se snažíme přinášet zejména informace o životě slávistů, protože Slavia je klubem českým, celostátním a dá se říci, že i ve světě známým.

Rozhodně se Slavia nezužuje pouze na své sídlo, byť je jím Praha, jak se snažil třeba v roce 1972 striktním zákazem odboček vymezit její působení nechvalný Július Chvalný (jak již jméno napovídá, určitě nebyl pražským rodákem křtěným Vltavou…). České hlavičky ale vždy něco vymyslí a odbočky stejně většinou fungovaly dále, „Chvalný nechvalný“, jen to chtělo trochu fištrónu a  někde umět zaklepat na ty správné dveře! .  A tak dále pokračovaly memoriály, karnevaly, zábavy či jen „pouhá“ opékání selátka či špekáčků. Protože – prostě a jasně – Slavia je věčná a v naších srdcích je!

Český pohár, který svým letošním názvem MOL Cup aspoň mně připomíná nezvaného návštěvníka šatních skříní, je tak velmi často příležitostí zhlédnout milovanou Slavii na vlastní oči v blízkosti svého bydliště. Před dvěma roky tak Slavia (krátce po ostudné ligové prohře 0:7 s Teplicemi) vyhrála stejným brankovým poměrem v Chomutově, sídle naší aktivní odbočky, a výsledek zopakovala i při letošním pohárovém startu v Novém Bydžově!

…“Babyka, Bydžov, Přibyslav“…. Naše generace ještě ve škole prošla povinností biflovat vybraná neboli vyjmenovaná slova u tzv. obojetných souhlásek a přehled slov s „b“ končil za mé školní docházky právě touto trojicí. Přibyslav jsme mívali zafixovánu jako místo úmrtí Jana Žižky, ale co kdo věděl o Novém Bydžovu? Snad jen mlsalové si pochvalovali slazené kondenzované mléko nebo kakao, ale kdo by si třeba vzpomněl na fakt, že vedle nynějšího Starého Bydžova vznikl v raném středověku o 3 km dále Bydžov Nový, prý hlavně kvůli nedostatku vody v původní obci, jenž nedovolil její výraznější rozvoj?

Ale již dost historie, jsme tu hlavně kvůli sportu a zejména fotbalu. Osobně jsem trávil v této oblasti několik částí svých školních prázdnin a pečlivě jsem sledoval i fotbal v tomto kraji. Nový Bydžov nikdy nebyl nějakým outsiderem, ale ani králem. Krajský přebor, I.A třída… To spíš, nepočítáme-li krajský Hradec Králové, se skvěla jména Jičína, kde to místní Dukla dotáhla až do II.lgy, aby pak přišel srpen 1968 a v kasárnách se usadily jiné uniformy a Dukla zanikla… Tradice kraje tak více držela blízká Nová Paka, odkud pocházel i Ivo Lubas a kde místní odbočka uspořádala tři (!!!) naprosto dokonale připravené Memoriály Vlasty Kopeckého! A Nová Paka si vedla báječně i v divizní sezóně 2013/14 a svoji divizní skupinu C vyhrála. Mezi účastníky ČFL se však neobjevila. Při sledování účastníků mě však zaujal klub s názvem Union 2013.  Že by obnova slávy Unionu Cheb, následníka prvoligové stálice RH Cheb? Ale kdepak! Union vznikl sloučením novopackého a novobydžovského fotbalu a ČFL přenesl do Nového Bydžova. Nebylo to poprvé a  asi ani naposledy,  mně osobně jen vadí prakticky nulové informace o historii klubu na některém z webů, ten unioňácký nevyjímaje..

Ale dost historie i polemiky o ekonomice. Poděkujme našim klukům za nádherný výsledek a zejména Radku Voltrovi za čistý hattrick, kterým navíc posunul skóre z 0:0 na 3:0 v náš prospěch! A určitě ho to hřálo stejně u srdce jako každého z nás! On je totiž rodákem z Hradce Králové, který je shodou okolností okresním městem i pro Nový Bydžov!

První pohárový krok byl v podání SK Slavia Praha učiněn více než rázně. Jen tak dál!!!

Dobi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..