O perníkový Eden 2012 aneb bowlingová slávistická událost v Pardubicích

Tři velké akce se konaly o druhém říjnovém víkendu v Pardubicích. Velká pardubická, O perníkový Eden a Zlatá přilba. Druhá jmenovaná zatím není tak mediálně propagovaná, ale je slávistická. Ryze slávistická.

Turnaj podruhé připravil Jarda Dostál, nově člen Odboru přátel a nám všem známý slávista z Chrudimi. Pro vítěze byl připraven perníkový Eden ve tvaru hřiště, k tomu nějaké dobré, a to nejen „kardioprotektivní tekutiny“, které rozhodně nemohou nikoho připravit o zrak, též čajové sušiny, dále různá stylová keramika a pro každého slávistický perníček. K cenám pak přidal Honza Čapek hráči A týmu podepsané slávistické míče a odbočkový hrneček.

Mámení a vábení vyslyšelo osmnáct účastníků. Byly to sychravé vrtochy počasí , které znemožnily některým se dostavit a donutily je místo toho za lékařem pílit. My zdraví jsme ale poctivě házeli pět kol při notapech 8 – 9 a zbytek již klasicky (tedy 10).

Výsledky zachycuje fotogalerie. Vítězství obhájil Petr Tomášek. Můžeme pátrat, jestli je to nejlepší hráč bowlingu mezi slávisty toho času. Jeho výkony dlouhodobě vzbuzují respekt, jak na slávistickcýh turnajích, tak i při akcích bowlingové asociace ČBA. Kdyby vyhrál kdokoliv jiný, bylo by to překvapení, senzace. Těší při tom, že si s námi jde zahrát, že nemávne rukou a neřekne, že takovéto akce jsou pod jeho úroveň a zabírají mu jen čas. Průměr z pěti her přes 205 pak hovoří za vše.

Petr Tomášek je z Brandýsa nad Orlicí. Druhý František Ludvík je též členem brandýské odbočky, jinak ho ale potkáte spíše v o trochu větším sousedním Ústí nad Orlicí. Brandýský hattrick na bedně vítězů pak dokonal Pepa Vondrka. Toho zná každý z Odboru přátel a drží se v takto nevídané bowlingové kondici. A bohudík asi on nedal o tomto slunném víkendu přednost greenu. Obhájil loňskou pozici.

Vyhlásili jsme nejvyšší nához mezi ženami: Hana Pírková z Č. Třebové hodila 202 bodů. 268 bodů Pavla Tomčišina inspirovalo k vyhlášení „nejlepšího muže“. Písemně však domů potvrzení na tento titul tuším nedostal.

Ze sekretariátu Odboru přátel nás navštívil Honza Čapek. Slávista tělem i duší. Přivezl některé nové suvenýry a nutno s potěšením uznat, že velmi vyvedené. Odbor přátel pak jeho zásluhou posílili dva noví členové.

To, že se nezúčastnil nikdo z Pardubic, čímž padla další toužená šance na vznik odbočky zde – to jsme trochu oproti původnímu avízu dopředu nakonec tušili. A přiznejme, že i Kolín byl tentokrát „sotva že sirotky“ reprezentován. Ale to už jen na doplnění výčtu odboček zúčastněných.

Pohodový turnaj v největší herně v naší republice skončil. Všichni jsme se v dobré náladě rozešli. Ne tak sytí jako loni a jako při jiných i gastronomicky vydařených akcích, ale snad se propříště v tomto jediném slabém bodě pardubičtí hostitelé (nikoli pořadatelé) v Luka bowling polepší.

Díky všem a na příštích akcích – na viděnou!
zapsal Michael Janáček

Pozn. Na snímcích postupně vidíte: stůl plný odměn, účastníci z Veleně, Brandýsa n/O, České Třebové, Hana Pírková a Pavel Tomčišin – nejvyšší náhozy, celkový vítěz Petr Tomášek, slávistický perníček pro účastníky.

[nggallery id=162]

One thought on “O perníkový Eden 2012 aneb bowlingová slávistická událost v Pardubicích

  1. Pingback: Odbor přátel SK SLAVIA Praha v Brandýse nad Orlicí

Comments are closed.