ODBOR PŘÁTEL SLAVIE K ROZHODNUTÍ KONTROLNÍHO, ETICKÉHO A DISCIPLINÁRNÍHO ORGÁNU UEFA

Jsme přátelé Slavie, 6000 organizovaných členů. Tvoříme nejsilnější fanouškovské uskupení v České republice. 

Jsme rozličné barvy pleti, pohlaví, víry a náboženství, politického smýšlení i národního nebo sociálního původu. To ale stejně není důležité, protože naše srdce jsou červenobílá. Odmítáme rasismus v jakékoliv podobě. Odmítáme dělení na černé, žluté či bílé. Stejně tak ale důrazně odmítáme dělení na střední, východní či západní Evropu. 

Rozhodnutí kontrolního, etického a disciplinárního orgánu UEFA ze dne 14. dubna 2021 k událostem spojeným se zápasem Evropské ligy Rangers FC vs. SK Slavia Praha v nás vyvolalo pocity smutku a rozhořčení. Ve vleku zpěněné poptávky v určité části světa neváhá orgán, jenž se mj. honosí přídomkem etický, odvrhnout mravní postoj stranou a pošlapat dvě tradiční evropské procesní zásady. Jeden z nás – hráč Ondřej Kúdela – byl bez jakéhokoliv hodnověrného důkazu vyloučen organizací UEFA na dlouhou dobu z jí organizovaných mezinárodních zápasů. Popřeny byly princip presumpce neviny a s ním propojená zásada „in dubio pro reo“, při pochybnostech rozhoduji ve prospěch obviněného. 

Vedení UEFA i její předsedové často končí svá angažmá v pozici osob trestně stíhaných. UEFA dlouhodobě ztrácí morální autoritu a snaha získat ji zpět přehnanými tresty za neprokázané činy na základě mediální a společenské poptávky je směšná.

Odmítáme neadekvátní disciplinární trest udělený orgánem organizace UEFA Ondřeji Kúdelovi. Stojíme za ním, stejně jako budeme proti nespravedlnosti stát za každým z nás. 

Za výbor FO SK Slavia Praha – Odbor přátel, z. s.

MUDr. Michael Janáček, předseda

V Praze dne 15. dubna 2021

11 thoughts on “ODBOR PŘÁTEL SLAVIE K ROZHODNUTÍ KONTROLNÍHO, ETICKÉHO A DISCIPLINÁRNÍHO ORGÁNU UEFA

 1. misibacsi

  Míšo, jak říkám: KLOBOUČEK!!! Symbolický klobouček smekám, jakého máme předsedu!!! Výborného ékaře, ale SLÁVISTU a ČLOVĚKA!!!!

  Reply
 2. misibacsi

  Mnichov 2021!!! Divíte se něčemu? Já ne!!! Čembrlejn 1938!!!! Hnus, jako celá DNEŠNÍ EU!!! Dobi

  Reply
  1. misibacsi

   Nevím, proč mi nevyšlo traddiční „Dobi“, ale kdo mě zná, ví, že MISI-Bácsi A DOBI jedno jest“““

   Reply
 3. Jan Vik

  Děkuji za skvělou reakci. Takovou měl udělat předseda Tvrdík ale bohužel neudělal. Je to ještě pro mě větší zklamání.

  Reply
 4. Dana Tománková

  Krásně napsáno, děkuji Vám. Je mi z té situace tak smutno, je mi moc líto Ondřeje Kúdeli a vlastně i toho, že můžeme jen bezmocně přihlížet.

  Reply
 5. Tomas Hrncir

  Pánové, takhle se měl včera vyjádřit J. Tvrdík. Respektive měl sdělit, že veškerá vyjádření budou až po předložení zdůvodnění ze strany disciplinárky UEFA a tudíž po zápase s Arsenalem.
  Kluci byli včera morálně zdeptaní, bylo mi jich líto.
  Ať žije Slávie, hrdý tým férových jedinců.
  Jestli můžete, pošlete to do novin.

  Reply
 6. Miroslav Nešvera

  Je to hrozný co se v tom fotbalovém světě děje a hlavně orgán jako je UEFA může jít někam. Myslí si, že jsme z východního bloku, tak s námi můžou zametat, ale to jsou na omylu.
  Ať žije Slavia. Jsem hrdý, že jsem Slávista.
  Ještě jedna poznámka s který je mi smutno fandil jsem ve Skotské lize právě Rangers, ale to už v této chvíli neplatí.

  Reply
 7. bongor

  Děkuji za podporu Ondry.Můj názor je zcela stejný a je zbytečné k tomu cokoliv dalšího dodávat.Jenom bych se zastal
  našeho Jardy Tvrdíka,musel jistě mít k napsání svého názoru velmi pádný důvod.Musela to být extremně nevybíravá masáž co jej k tomu vedlo.

  Reply
 8. Pavla Aubrechtová

  Velmi hezky napsané. Ten případ je v podstatě jedno obrovské nedorozumění, přičemž nemalý podíl na eskalaci celé té situace má klub Glasgow Rangers. Nejdříve až hysterická reakce Glena Kamary (možná to o něčem vypovídá), pak fyzické napadení Ondřeje Kúdely pod taktovkou trenéra Rangers, nato pro změnu hysterická reakce britských masmédií a nakonec rozhodnutí etické komise UEFA, nad kterým zůstává rozum stát. Příliš mi to všechno – včetně té hysterie – připomíná časy ne zase tak dávno minulé, kdy k odsouzení člověka stačilo pouhé podezření. Za napadení a zranění druhého byly nižší tresty než za údajnou urážku komunistického zřízení (kdyby ještě žil Martin Jirous alias Magor, tak by mohl vyprávět). Držím palce.

  Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..