OHLÉDNUTÍ POŘADATELŮ ZA 16. SETKÁNÍM SLÁVISTŮ

Vážení přátelé,

dnes už můžeme v klidu hodnotit 16. setkání u nás v Klatovech. Nervozita z toho, jak se podaří celé setkání zvládnout, jaké bude počasí, kolik týmů přijede, kdo přijede na besedu a tak dále, už opadla.

V sobotu ráno nás zaskočil problém s elektřinou, který se po delší chvilce podařil odstranit. Další zdržení nastalo u prezentace. Přestože jsme požádali o zaslání soupisek předem, některé odbočky je přivezly až ráno. Parta zapisovatelů v čele s př. Černým byla výborně připravená. Př. Voráč a slečny Malánová a Kraidlová, která zároveň celou akci moderovala, bez zádrhelu perfektně zvládali zapisovat výsledky, tabulky a ohlašovat týmům, na kterém hřišti a s kým budou hrát. Páni rozhodčí s nimi skvěle spolupracovali.

Celý sportovní úsek připravil a vedl př. Strnad, který zároveň sestavil pro turnaj dvě družstva – Klatovy bílá (jehož byl kapitánem) a Klatovy červená.

Mimo jiné byl pro zájemce připraven vědomostní kvíz o Klatovech a okolí a samozřejmě i o SLAVII, který ochotně sestavil př. Dobiáš. Hlavní cenou pro výherce byl dvoudenní pobyt v penzionu STATEK ČESKÁ LÍPA v Myslovicích.

Při nástupu mužstev krátce po deváté hodině přišli účastníky akce přivítat starosta Klatov Rudolf Salvetr, místostarosta Martin Kříž, který poté vedl skupinu zájemců na prohlídku Klatov, dále byl přítomen prezident SK Klatovy 1898 p. Sojka, za pražský odbor přátel př. Chmelík a místopředseda OP př. Váňa, který přečetl zdravici omluveného předsedy OP Martina Kroba. Za klatovskou odbočku mužstva přivítal předseda J. Junek.

Poté již mohl začít maraton zápasů ve skupinách. Přítomných 28 týmů bylo rozlosováno do čtyř skupin po sedmi.

Zatímco mužstva bojovala o postup, v přilehlých prostorách se připravovala pod vedením př. Jílka, př. Tůmy, př. Polívkové, př. Franty a jeho paní losovací soutěž o ceny. Výtěžek po odečtení nákladů byl věnován občanskému sdružení DONOR při transplantační jednotce kostní dřeně dětské hemato–onkologické kliniky FN Motol.

O občerstvení se postarala parta kolem př.Šmalcla a Láhla, která podávala výborný guláš (pro všechny hráče zdarma), krkovičku nebo tradiční klobásy. K pití byly připraveny dva stánky – chlastánky, menší z nich s výhradně dámskou obsluhou obsadili Sešívky z Dobřan.

Po sehrání všech zápasů ve skupinách následovala přestávka, kterou vyplnily klatovské mažoretky. Po jejich vystoupení začala dlouho očekávaná beseda se vzácnými hosty: internacionálem p. Knoflíčkem a zástupcem generálního ředitele pro marketing a komunikaci p. Syrovátkou. Škoda jen, že pěkná a zajímavá beseda byla narušena několika zmoženými jedinci…

Po herní přestávce následovalo osmifinále, do kterého postoupily 4 týmy z každé skupiny. Po urputných bojích některá utkání rozhodovaly až penalty. Do finále se dostal tým z odbočky Žilov, který podlehl celkovému vítězi Zahrádkáři Brandýs  –  Boleslav. Třetí místo obsadily Rožďalovice A. Domácí mužstvo Klatovy bílá skončilo na pěkném 5. místě, Klatovy červená získalo 23. místo.

V zákulisí se mezitím připravovali ceny. Nejdříve byli odměněni nejlepší brankář a nejlepší střelec, poté nejstarší a nejmladší hráč. Občanské sdružení DONOR si odneslo šek na 4000 Kč. Poté se odměňovaly týmy od posledního místa k prvnímu. Každé mužstvo obdrželo diplom a nějakou drobnou cenu. První 3 týmy dostaly poháry, medaile a tradiční sekt na oslavu.

Po skončení ceremoniálu se většina přesunula do hotelu Rozvoj, kde byla od 20 hod. připravena zábava. V průběhu večera vystoupila dívčí taneční skupina s částí svého programu. Po produkci se každý bavil podle svého, někteří sledovali v televizi fotbalový zápas Francie – Island, někteří se snažili vytvořit si program vlastní. Půlnoc se blížila a také únava z celého dne dělala své a ráno nás čekal úklid na hřišti.

V neděli přesně v 10 hodin se sešli ti nepracovitější a nejspolehlivější př. Čejka, Malán, Bureš, Flosman, Křen, Z. a M. Krejčiřík, Holý a pilíři setkání Strnad, Černý, Jílek, Junek a také správce hřiště p. Kopřiva, který lajnoval a připravoval hřiště, šatny, VIP prostory a jiné. Kolem 16. hodiny jsme ze hřiště odcházeli unaveni, ale šťastni, že až na malé výpadky setkání proběhlo bez zjevných zádrhelů a snad i to zranění jednoho hráče dopadne dobře.

Moc nás potěšilo blahopřání, která jsme dostali mailem jmenovitě z odboček Žilov, Příbram, z pražského OP od př. Vršeckého, z Kolína; některé odbočky nás ocenily hned po skončení, např. Rožďalovice, Bělá po Bezdězem, Veleň nebo Hodonín. Pokud jsem na někoho zapomněl, ať mi promine, moc si toho vážíme.

Musíme poděkovat sponzorům, bez jejichž pomoci bychom setkání stěží uspořádali nebo jen velmi skromně. Byli to následující: město Klatovy, Kraj Plzeň, řeznictví U Pavlíka p. Havlíček, autoservis Čejka, pekárny Klatovy, rozpočty staveb Hřebec, jídelna Jiřina, město Strážov, kovodružstvo Strážov, betonové stavby Předslav, Měcholupská Zemědělská a.s., pekařství Fiala, SK Klatovy fotbal, televize FILM pro a MASO WEST.

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem hostům za účast a dále všem, kteří se podíleli na hladkém průběhu 16. celostátního setkání odboček SK Slavia Praha.  Organizování této akce tohoto typu bylo náročná nejen finančně, ale i časově. Přesto ničeho nelitujeme a těšíme se na další setkání v příštím roce. Ať je bude kdekoli, organizátorům přejeme hodně štěstí.

Konečné pořadí turnaje:

 1. Zahrádkáři Brandýs-Boleslav
 2. OP Žilov
 3. OP Rožďalovice „A“
 4. OP Příbram
 5. OP Klatovy A
 6. Hostinné
 7. Sešívky z Dobřan
 8. OP Strakonice
 9. FO-OP SK Slavia
 10. Mnichovice
 11. OP Jičín „A“
 12. OP Jičín „B“
 13. Vlajkonoši 1965
 14. AREA 114 „B“
 15. Tribuna sever
 16. Tribuna sever – SFE
 17. Kolín + Havlíčkův Brod – K.H.B.
 18. Bělá pod Bezdězem
 19. AREA 114 „A“
 20. Fanshop pro slávisty
 21. OP Benešov
 22. Tribuna sever- TS-SM
 23. OP Klatovy B
 24. OP Nečín
 25. OP Veleň
 26. OP Rožďalovice „B“
 27. Fanklub SK Slavia
 28. Srdcaři z východu

SLAVII ZDAR!
Za OP Klatovy zapsal předseda odbočky Jeroným Junek

Článek se souhlasem autora převzat z webu OP Klatovy – http://slaviakt.jex.cz

Fotogalerie pořadatelů k akci  – http://slaviakt.rajce.idnes.cz/Setkani_odbocek_v_KT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..