OP KLATOVY VÍTĚZÍ V TURNAJI O ZLATOU KOPAČKU VE ZBOROVECH

V současnosti největší odbočka Odboru přátel Slavie, klatovská, nechybí na žádné větší slávistické akci, dokáže však propagovat červenobílé barvy i při různých příležitostech ve městě a jeho okolí.

Svědčí o tom úspěch na VII. ročníku turnaje v malé kopané O zlatou kopačku, který se konal 20. července 2013 ve Zborovech, vesničce ležící nedaleko rodiště slavného Františka Křižíka, Plánice u Klatov. Turnaje se zúčastnilo celkem 12 mužstev rozdělených do dvou skupin po 6 celcích. Přes remízovou ztrátu s týmem Nalžovských Hor slávisté svou skupinu vyhráli a v semifinále se potkali znovu s Nalžovskými Horami! I díky obětavosti Antonína Kopeckého, který se uvolnil, ač byl pracovně zaneprázdněn, vyhráli 3:2. Slávisté totiž otočili jeho dvěma brankami v závěru skóre zápasu a postoupili do finále. Tam góly Karla Bureše zdolali mužstvo Spocených Prkýnek 2:0! Tento úspěch věnovali k poctě nedávno zesnulého věrného slávisty a zakládajícího člena OP Slavie v Klatovech, přítele Josefa Škacha.

Turnaj byl pořadateli velmi dobře připraven a Klatovští tak chtějí i touto cestou vyslovit dík za pozvání, které umožnilo zviditelnit činnost klatovské odbočky OP Slavie i na Plánicku.

Za OP SK Slavia Praha v Klatovech 1. místopředseda Milan Zajíček