OTEVŘENÁ SRDCE SLÁVISTŮ PŘI ZÁPASE S DUKLOU

Každá nemoc, která postihne člověka, je strašná. A pokud se jedná o dítě, platí to dvojnásob. Různá onkologická onemocnění těch nejbezbrannějších – dětí – kladou otázku, nakolik můžeme pomoci, nakolik můžeme zmírnit někdy až striktní či nelidské podmínky, jež žel panující ve financování našeho zdravotnictví a možnostmi uzdravování každého.

Každý, kdo sleduje naše stránky, poznal, že OP a spřátelené slávistické spolky zdaleka nestojí stranou. Nádherný Slávistický večer pořádaný rukou společnou a nerozdílnou OP a Fanklubem vyvrcholil dražbou slávistického dresu, humanitární myšlenky již po několik let vládnou akci žilovské odbočky Memoriál Petra Dünghübela, která připomíná statečný boj Petra se zákeřnou nemocí, přidalo se i díky odbočky Nečín úspěšné Setkání odboček pořádané letos v Nečíni na Příbramsku. Celkem se na dobrovolných příspěvcích vybralo téměř 20 000 Kč, které jsou vítaným příspěvkem pro péči o malé pacienty. TJ Fakultní nemocnice Motol, společnost Donor a především duše celé akce, člen výboru OP a aktivní člen odbočky Pavel Moulis připravili spolu s SK Slavia – fotbal, a.s. akci, která nemá zatím v končinách mezi Aší a Břeclaví obdoby!

Nástup vyléčených pacientů, slavnostní výkop a jejich neúnavné fandění Slavii, sms-soutěž, výstavka v sektoru rodičů a dětí, předání darovacích šeků, křest kalendáře s námětem sportovních her těchto dětí v polské Wroclawi – to vše lemovalo pražské derby Slavia – Dukla. Předsedové OP a FK Ing.Adamec a Ing.Dvorský, hlavní organizátor Setkání odboček Mgr.Vršecký, zástupci a.s. i léčebných zařízení a společnosti Donor, př.Moulis, tatínek nebohého žilovského Petra Dünghübela a Soňa Nouzáková z a.s. byli hlavním pozadím prezentace celé záslužné akce! Slavnostního křtu kalendáře Donoru se pak zúčastnili i oba naši Martinové – Latka a Vaniak!Přátelé, díky Vám!

Dobi