OTEVŘENÝ DOPIS POLICII ČR, FANOUŠKŮM SLAVIE A VŠEM SLUŠNÝM LIDEM

Jde do Tuhýho!

Vážení přátelé, fanoušci SK Slavie Praha, spoluobčané!

Dne 12.4.2014 jsme byli svědky policejní akce proti pochodu příznivců SK Slavia Praha, jež byla absolutně neadekvátní situaci a jejímž úkolem bylo pouze zastrašení fanoušků a ukázkou síly.

Máme pro zasahující policisty a ty, kteří vydali rozkaz jediný vzkaz: mlaťte si svoje děti, naše beztrestně mlátit nebudete!

Nechceme tolerovat bezdůvodnou policejní brutalitu a žádáme všechny fanoušky či jiné svědky, aby nám zaslali nahrávky, fotografie či svědectví a na jejich základě Odbor Přátel SK Slavia Praha bude činit právní kroky (včetně podání trestního oznámení a stížnosti ke Generální Inspekci Bezpečnostních Sborů).

Policie již nyní intenzivně hledá důkazy, jak agresivní byl dav, jaké škody páchali výtržníci. My se ptáme:
– Jaké škody způsobili oni chuligáni?
– Kolik napadli lidí a kolik bylo zraněných? (nemyslíme zraněných po zásahu policie)
– Proč Policie ČR takto zakročila, ačkoliv akce byla předem domluvená s jejími příslušníky? ( stejně jako v sedmi letech předtím!)
– Proč k zásahu policie došlo na místě, kde je nejhorší možnost odejít (Čechův Most)
– Co bylo vlastně cílem zásahu? Čeho Policie ČR dosáhla?
– Kdo vydal příkaz zmlátit bezbranné fanoušky?
– Pokud byli fanoušci Slavie tak nebezpeční, jak je možné, že se dopustili přestupků?

Čerstvě jmenovaný ředitel policie Tomáš Tuhý vyhlásil boj násilí na stadionech. Jeho prvním krokem je, že ho přenesl do ulic měst. Jsme pro řešení systémová, nikoli populistická. Pan Tuhý si asi myslí, že je v okrese Bruntál (kde působil) či v Číně (kam patří) a prokazuje svou zálibu v silových řešeních.

Na facebookových stránkách „Jde do Tuhýho“ můžete vyjádřit svůj nesouhlas s beztrestnou policejní brutalitou, jež se tentokrát obrátila proti fanouškům Slavie Praha, ale příště se může dotknout i vás (třeba v restauraci či divadle).

Odbor Přátel SK Slavia Praha

Odbor přátel Slavia Praha je nejstarším fanouškovským sdružením v České Republice. Vzniklo v roce 1964, má více než 2.000 organizovaných členů. Mezi jeho členy se vždy řadily osobnosti sportovního i kulturního života. Věkový průměr členů je 48 let.

Kontakt:
FO SK Slavia Praha OP, Vladivostocká 2, 100 05 Praha 10
fo-sk-slavia@volny.cz
tel. 272 118 600, 777 888 233