PIETNÍ VZPOMÍNKA K NEDOŽITÝM OSMDESÁTINÁM PŘ. JANA MAIKA

14. července 2015 by se býval byl dožil př. Jan Maik, velký slávista, vynikající člověk, výborný imitátor, soused i v neposlední řadě celoživotní železničář 80. narozenin.
Bohužel již půl roku sleduje osud Slavie i svého zcela unikátního Maikolandu jen odkudsi ze slávistického nebíčka. Výročí si připomínají jeho četní přátelé z Libiše, z odboček i prostí sousedé a mnozí přátelé. A stranou nezůstali ani blízcí přátelé z řad slávistů, mezi nimiž určitě v neděli 12.7. vyčníval slávistický internacionál JUDr. Ján Luža, který jen za účelem pietní vzpomínky přijel spolu s paní Darinkou až z Bratislavy.
Památku př. Maika jsme uctili na libišském hřbitůvku a při krátkém vzpomínání nad fotografiemi jsme si připomněli chvíle, kdy to vždy v Libiši právě kolem 14. července, který byl i dnem vznik Maikolandu, žilo, kdy přijíždíval plný autobus lounských slávistů, zavoněly klobásky i makrely, zazněla hudba i nepominutelný hlas Standy Procházky, nebo sem jindy mířili slávisté z okolí nebo členové odboček, jako ti z Hradištka či při své cyklodovolené slávisté z Brandýsa nad Orlicí. Osud nám sice toto vše vzal, ale nedokázal nám vzít fakt, že př. Maik navždy žije v našich srdcích!

Dobi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..