PO FOTBALE VYBOJOVALI POZEMKÁŘI A POZEMKÁŘKY TAKÉ DOUBLE!

Úvodem vzpomeňme na výrok legendárního předsedy OP Martina Růžka při jedné z besed: „Jako snad každý kluk jsem obdivoval kopanou a naše slavné hráče. Ale přiznám se, že kdykoliv jsem otevřel noviny a objevil jsem tam tabulku, na jejímž čele byla naše Slavia, hned mi bylo jako slávistovi lépe u srdíčka! A to i tehdy, pokud se jednalo o sport, který jsem třeba na vlastní oči nikdy neviděl!“. Je faktem, že právě v době vzniku OP dbal tehdejší výbor na to, aby každý oddíl Slavie měl svého partnera z řad OP, stejně jako  každý kraj a tamní odbočky. I díky tomu mohl pravidelně vycházet Slávistický Zpravodaj 11x za rok a členové se mohli dočíst o úspěších i problémech jednotlivých oddílů Slavie, stejně jako i o akcích našich odboček po celé naší vlasti.

Je neoddiskutovatelným faktem, že čistě statisticky vzato je oddíl pozemního hokeje suverénně nejúspěšnějším oddílem celé Slavie. Částečně k tomu přispěl i fakt, že někdejší předseda celé Slavie Mirko Huptych a nyní i jeho syn Jiří byli právě členy oddílu pozemního hokeje. Ale málokterý oddíl měl po celou dobu své existence tolik nadšených a obětavých činovníků! Zkrátka „hrbatým“ (tato přezdívka vznikla zřejmě při pohledu na trochu shrbené postavy hráčů a hráček, protože hokejka je mnohem kratší než třeba podobný nástroj hokejistů ledních) patří zaslouženě primát. Svou zásluhu má na tom i někdejší patronát podniku Inženýrské a průmyslové stavby, který postupně budoval zvláště ve východní části Edenu určitě nejrozsáhlejší sportovní areál u nás. Atletický stadión i tréninková hřiště, plavecký areál, hokejovou halu, halu pro míčové sporty se dvěma tělocvičnami a hotel, po přestěhování z Tróje zde nalezl svoje útočiště i oddíl ragby. A nemohlo se zapomenout ani na stadiónek pro pozemní hokej s příslušným zázemím, kde je k dispozici i občerstvení, a tak se zde svého času, když na místě fotbalové arény bylo jen zbořeniště a později staveniště,  odehrávaly i akce OP – schůze výboru i schůzky se zástupci odboček!

Pozemní hokej neboli landka nepatří určitě k nejsledovanějším sportům u nás, pozemkáři mohou jen závidět zemím tomuto sportu zaslíbeným. Vždyť někdejší spor mezi Indií a Pákistánem dokonce vyústil v malý konflikt! U nás však vládnou pozemkáři a pozemkářky Slavie a pokud někdy titul unikne, jedná se spíše o výjimku, náhodu! Přitom soutěže mužů i žen mají určitou ošidnost! Po dlouhodobé soutěži následuje play-off. Na tom by nebylo nic originálního, končí takto i ligy v jiných sportech! Ale tady jde o jeden jediný zápas semifinále i finále. A malé zakopnutí je pak již nenapravitelné! Ale i letos dokázali naši pozemkáři i pozemkářky, že se dokáží připravit i na samý závěr (odehrává se většinou poslední víkend v červnu). Muži letos v semifinále porazili Bohemians 4:1, ženy Hostivař 5:0. Do finále se v obou kategoriích probojovaly celky z Rakovníka! Muži je zdolali 7:1, ženy „jen“ 3:0! Blahopřejeme!

Pokud jsme u připomínání dalších oddílů, zopakujme, že i v dalších sportech byla Slavia úspěšná, i když už „jen“ druhými místy. Historického úspěchu dosáhli stříbrem naši futsalisté, kteří podlehli až suverénní Chrudimi, i když ji také potrápili. Stříbro patří i vodním pólistům, kteří při obhajobě titulu zaváhali při jednom z turnajů, druhé skončily i házenkářky. Tam se už po léta jedná o souboj 3 celků – Mostu, Slavie a Poruby a v poslední době kralují děvčata z pod hradu Hněvín, i když naše hráčky dokázaly finále pěkně zdramatizovat! A také jsme již blahopřáli k evropskému zlatu dvojskifařce Lence Antošové! Jen tak dál!

                                                                                                                                                                               Dobi

/článek nebyl redakčně upraven/

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..