POUŤOVÉ ROŽĎALOVICE OPĚT NEZKLAMALY

Prostředek července ctí tradice! Pro Rožďalovice, jako pro řadu míst u nás, jsou poutě a posvícení určitým vyvrcholením společenské sezóny. Náměstí zaplní atrakce i stánky, děti se těší na žužu, cukrovou vatu či „cuc na špejli“, nechybějí stánky se suvenýry a zdůrazněme – žádný „Saigon“!

Stranou nezůstávají ani rožďalovičtí slávisté. Většinou doplňovali program poutě svými akcemi v areálu stadiónu i jejich klubovničky. Můžeme říci, že v každém čtvrtletí se něčím ve prospěch města projeví – v březnu je to maškarní rej a především dětský maškarní rej, v červenci aktivní podíl na pouti, Mikulášská spojená s předcházející výročkou a besedou a konečně unikátní Čarodějnice!

Letos slávisté spojili svoje síly s vedením města i místním klubem FC Trnavan a připravili skutečně velkolepou akci Rožďalovické pouťové pivní slavnosti, které se odehrávaly v areálu rožďalovického stadiónku. To, že duši celé akce byli slávisté z místní odbočky, čišelo z každého koutu! To pivo bylo jen jedním z rámců, ale mezi diskusí vyznívalo – Které z nich je nejlepší? Čepovaly se značky tradiční, ale i méně známé, zejména ze severovýchodu Čech i moravského pomezí… Jak bylo i signalizováno, nechybělo ani – jako vždy perfektní – občerstvení. Makrely, kotletky, klobásky i stejky nepřehlédnutelně (vlastně nepřečichnutelně) voněly! A že Slavia je v Rožďalovicích pojmem, přiznávali i místní sparťané – zaznělo: „Mé srdce patří Letné, ale to, co dělají rožďalovičtí slávisté pro celé město, tomu musíme zatleskat a tu a tam i pomoci!“

Pouť na hřišti měla letos 3 třetiny. Vše zahájil ve 14 hodin zápas staré gardy FC Trnavan Rožďalovice se spřáteleným Černým Dolem. Sportovním vrcholem pro srdíčka slávistů byla v 16 hodin zahájená Arabela show, kdy se střídal sport s kulturními vystoupeními. Rožďalovice připravily svoje mužstvo, které známe třeba i ze Setkání a proti němu se střídala sféra umělců a bavičů. Hrát nepřetržitě 4 hodiny je samozřejmě nesmysl, a tak se fotbálek střídal s různými legráckami i vážnými slovy. Ještě před zahájením byla největší pozornost věnována Dušanovi Herdovi (ten je vlastně v Rožďalovicích už skoro doma), „nevysokému“ herci Jiřímu Krytinářovi! Pozornost si získal i Kamil Emanuel Gott (kolem stadiónu jsem však potkal i lidičky, kteří šli na „skutečného“ Gotta..) či další umělci. Určitě povedená druhá třetina krásného dne, kdy – a to se už opakujeme – patří za ideální letní počasí dík i svatému Petrovi!
A večerně noční finále? Litvínov se pyšní nejen vynikajícím hokejem, našemu hokeji přece dodal nejen Ivana Hlinku, ale i dnes velkého slávistu Vladimíra Růžičku! Ale třeba i zpěváka Martina Maxu! Koldům i krásné svahy i partie v okolním Krušnohoří! A také Elán Revival Litvínov, rockovou skupinu, která zajistila náplň třetí třetiny pouti.

Díky všem a – příště uprostřed července opět na shledanou v Rožďalovicích!!

Dobi