POZDRAV VŠEM OD MICHAELA JANÁČKA

Vážení přátelé Slavie,

mnozí mě znáte osobně, jiní zprostředkovaně jako autora různých článků na našem webu. Možná mě znáte a ani o tom nevíte.

MUDr. Michael Janáček na Řípu s pohárem pro Mistra ligy 2016/2017

Každopádně díky vašim mnohým hlasům jsem se dostal při volební valné hromadě 10. prosince 2017 FO-OP do výboru Odboru přátel. A první jednání výboru 8. ledna 2018 moji maličkost schválilo do pozice předsedy spolku Fotbalového oddílu SK Slavia Praha – Odboru přátel.

Posledních osm let jsem byl členem kontrolní komise našeho spolku, byl přítomen desítkám výborových schůzí a podílel se, či prostě jen účastnil, nespočetně akcí. Díky tomu znám život mnoha odboček. Strasti i slasti slávistického života na venkově.

Sám jsem vyšel ze skvělé party slávistů z Brandýsa nad Orlicí. Díky nim jsem vstoupil do Odboru přátel v roce 1993. Ke vstupu mě tehdy vyzval sám Ota Hemele. Mám od něho podepsanou první průkazku. S přáteli z Brandýsa jsem jezdil na svá první utkání ve starém Edenu či na Strahově. A brzy definitivně podlehl kouzlu červenobílých dresů, uvěřil v sílu slávistického přátelství.

Druhý rozměr klubismu pro mě znamenal internet. Slávistické noviny, Superslavia či Mujklub – to byly weby, kde jsem před deseti patnácti lety prezentoval desítky svých článků o našem klubu či hráčích. Pod přezdívkou slaviaman, než ji kdosi začal zneužívat. Sepsal jsem tehdy i krátké biografie o deseti nejslavnějších hráčích Slavie. Mám pocit, že jsou na webu Slavie dostupné doteď. Vedl jsem své osobní stránky slaviaman.wz.cz, web odbočky v Brandýse.

Od roku 2007 jsem aktivní v odbočce Kolín. Přivedl mě sem rodinný a medicínský život. Nejprve jako lékaře interny v Kutné Hoře, pak na deset let jako neurologa přímo v Kolíně. Kolínští slávisté mě hned přijali jako svého. Vedle diskuzí o fotbale a návštěv utkání jsme začali pořádat bowlingové akce, tenisový turnaj či třeba cyklistickou akci. Názvy jistě znáte či na webu snadno dohledáte. Rádi vzpomínáme též na plavby lodí Kolinea a mnohé besedy s hráči či trenéry Slavie.

Poslední půl rok je pro mě osobně ve znamení změn. Někdy člověk potřebuje nový impulz, oprostit se od rutiny a poznávat nové. Pracoviště kolínské jsem tak změnil na jičínské. Na počátku zmíněnou kontrolní komisi za výbor. S výše zmíněnými důsledky.

Novou úlohu přijímám s velkou pokorou. K historii, i očekávaným povinnostem. Beru ji též jako výzvu. Vydat ze sebe pro náš Odbor přátel to nejlepší. Navázat na práci předchozí a předchozích. Hladce pokračovat. V týmu silného výboru a kontrolní komise. Společnými silami, s chutí i odvahou táhnout či tlačit (každý dle osobní preference) náš spolek dopředu a dál.

Udržet to skvělé, co díky mnohým aktivním slávistům máme. 90 odboček s desítkami akcí během roku. 2800 členů. K dispozici sekretariát. Funkční média – web, facebook, twitter, instagram, Červenobílé listy. Celostátní setkání slávistů, slávistické Dušičky, Univerzitu Slavie, procházky Prahou slávistickou, Tour de Slavia či Slávistické večery. Nebo ještě lépe: to vše rozšířit. O další kousek vylepšit. Přičemž určité vize bychom měli.

Práci svou, výboru i našeho sekretariátu, chápu jako práci pro vás a s vámi, přáteli Slavie. Někdy to bude snazší, jindy bude situace žádat více spolupráce a vzájemného pochopení. Tak to může být.

Věřím ale na komunikaci. Zprostředkovanou či osobní. A doufám v jeden společný cíl. V naši Slavii, v náš Odbor přátel Slavie. Spolu jsme totiž silnější.

Slavii zdar!

MUDr. Michael Janáček, předseda FO-OP SK Slavia Praha

MUDr. Michael Janáček v Maikolandu

2 thoughts on “POZDRAV VŠEM OD MICHAELA JANÁČKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..