Pravidla fotbalového turnaje – Strakonice 24. 6. 2017

Hrací systém a hrací doba budou určeny až na základě počtu přihlášených týmů. Budou připravena 4 travnatá hřiště, v případě většího počtu přihlášených budou připravena i hřiště s umělou trávou (s tímto je třeba počítat kvůli obutí !)

Branky budou  mít rozměr 5×2 m.

Utkání se budou hrát s míčem vel.5, každé zúčastněné mužstvo by mělo mít s sebou jeden takový míč způsobilý ke hře.

Hráči nastupují k utkání v počtu 4+1 v jednotných dresech s čísly (brankář má dres odlišný), stulpny nejsou povinné. V případě shodné nebo podobné barvy dresů soupeřů budou mít pořadatelé připraveny rozlišovací dresy. Zakázány jsou kopačky s kolíky. Střídá se hokejově z vymezeného území, brankář může střídat pouze v přerušené hře se souhlasem rozhodčího. Každý tým je povinen před začátkem turnaje odevzdat soupisku s max. počtem 15 hráčů. Hráči mohou nastoupit pouze za jeden tým a všichni musí být členy Odboru přátel SK Slavia Praha. Toto nebude kontrolováno, ale věříme, že toho nebude ani zneužíváno. Pokud by bylo v průběhu turnaje náhodně zjištěno, že za některé mužstvo nastoupil (-i) nečlenové OP, bude takový hráč (-i) z turnaje vyloučeni a zápasy, ve kterých nastoupili, budou kontumovány. Jediná výjimka byla pořadateli udělena mužstvu, které sestaví starosta města Strakonic a člen OP Mgr. Břetislav Hrdlička (který převzal nad turnajem záštitu) z pracovníků městského úřadu. O případné další výjimky např. pro tradiční účastníky setkání (Fanklub, Hostinné) je třeba organizátory požádat. Tímto opatřením chceme dosáhnout toho, aby se celostátní setkání stalo opravdu setkáním přátel a fanoušků klubu našeho srdce – SK Slavia Praha a turnaj v malé kopané se nestal jen jedním z tuctově pořádaných turnajů. Pro případ nesrovnalostí by bylo dobré, aby se každý hráč ze soupisky mohl prokázat členskou legitimací OP a případně nějakým průkazem totožnosti. Pokud některá z odboček nedá dohromady dostatečný počet hráčů, je možné spojení s jinou odbočkou a mužstvo přihlásit pod názvem, který si vytvořené společenství zvolí.

Rozehrávání míče se provádí kopem (auty, rohy, volné kopy) nebo výhozem (brankář). Vzdálenost hráčů soupeře při kopu (aut, roh, volné kopy) musí být 5m od míče. Při rozehrávání ze středu hřiště musí být hráči soupeře ve vzdálenosti 3m od míče. Přímo z autového kopu nelze docílit branky, z rohového kopu a při rozehrávce ze středu hřiště branka platí. Brankář rozehrává míč do hry pouze výhozem, může i přes polovinu hřiště, branka docílená přímo z výhozu neplatí. Míče rozehrávaného výhozem se může další hráč dotknout až když míč opustí pokutové území. Pokud brankář chytí míč rukou v nepřerušené hře, může si ho položit na zem a hrát nohou jako kterýkoliv jiný hráč, včetně střely na branku a dosažení gólu. Chycení míče rukou při malé domů (přihrávka od spoluhráče částí nohy od kolene dolů – kolenem se již může) je považováno za porušení pravidel a je nařízen nepřímý kop z hranice pokutového území. Vlastní gól při autovém kopu, rohovém kopu, volných kopech, rozehrávce ze středu hřiště neplatí v tom případě, že se míče dotkne pouze rozehrávající hráč. Když v těchto případech skončí míč v brance rozehrávajícího mužstva, nařídí rozhodčí rohový kop.

Pokud dojde k vyloučení hráče, jeho tým pokračuje ve hře po dobu dvou minut (čas měří rozhodčí) oslaben o jednoho hráče. Po této době může počet hráčů na hřišti doplnit náhradníkem, doplnění bude  provedeno i v případě, když oslabený tým obdrží branku. Vyloučený hráč (-i) již nesmí do utkání zasáhnout. Při vyloučení více hráčů pokračuje mužstvo ve hře s třemi hráči v poli, ale dvouminutové tresty se sčítají, takže tým může být oslaben 4, 6, atd. minut. Při obdržení  branky se ruší pouze jeden dvouminutový trest. Vyloučený hráč (-či) nesmí nastoupit v příštím utkání svého mužstva. Pokud bude stejný hráč (-i) vyloučeni podruhé, turnaj pro ně končí.

V případě nerozhodného výsledku ve vyřazovacích zápasech budou o postupujícím rozhodovat pokutové kopy. Zahrávat se budou tři na každé straně, kopat musí tři různí hráči týmu. Pokud bude i poté stav nerozhodný, kopou se pokutové kopy po jednom na každé straně až do rozhodnutí. Tyto kopy mohou provádět libovolní hráči mužstva (třeba jenom jeden). Při zahrávání pokutových kopů (i při zápasech) platí pro hráče i brankáře stejná pravidla jako ve velkém fotbalu.

Rozhodčí budou nominováni pořadateli turnaje, ten rovněž zajistí seznámení rozhodčích s pravidly. Při samotném turnaji budou rozhodčí kontrolovat správné obutí hráčů a nepřipustí ke hře hráče, který bude mít na sobě nezalepené náušnice, prsteny nebo další nebezpečné doplňky, případně bude mít sádrový obvaz. Hráči, kteří nastoupí v brýlích hrají na vlastní nebezpečí. Hráče s krvavým zraněním nechá rozhodčí ošetřit a zpět do hry ho pustí až po zastavení krvácení. Chrániče holení jsou pouze doporučené.

Protesty může podávat pouze kapitán označený na soupisce nebo vedoucí mužstva uvedený na soupisce.

Pokud se mužstvo nedostaví ke svému utkání přesně dle časového rozpisu, prohrává kontumačně 0:5.

Bodování do tabulky je klasické (3,1,0 bodů). Konečné pořadí ve skupinách bude určeno dle těchto kritérií: počet bodů, vzájemné zápasy, rozdíl ve skóre, větší počet vstřelených branek, los. Bude-li mít na konci ve skupině stejně bodů více mužstev, rozhodne o pořadí minitabulka ze vzájemných zápasů těchto mužstev, ve které bude o pořadí rozhodovat: počet bodů, rozdíl ve skóre, větší počet vstřelených branek, los.

Vedoucí mužstva (může jím být i kapitán nebo jiný hráč) svým podpisem na soupisce potvrzuje, že všichni hráči ze soupisky jsou členy OP SK Slavia Praha, že všechny hráče seznámil s pravidly turnaje, dále s tím, že hráči na turnaji nejsou pojištěni a hrají na vlastní nebezpečí, že každý si za své osobní věci zodpovídá sám, že pořadatel nezodpovídá za žádné případné hmotné ztráty a že nikdo nemá nárok na jakékoliv odškodnění  ze strany pořádajícího.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..