Předseda odbočky v Brandýse/Orl. Josef VONDRKA (*24.7.1946-+9.7.2013)

Jako nejkrutější blesk z čistého nebe přišla smutná zpráva z Brandýsa nad Orlicí, že zemřel Josef VONDRKA. Před 2 roky slavila odbočka 30.výročí svého trvání a stále úspěšné činnosti.

A Josef Vondrka patřil od počátku mezi tahouny odbočky, po mnoho let jako předseda, což vůbec nebránilo tomu, aby působil i jako zastupitel města, po několik let dokonce u jako starosta městečka známého mimo jiné jako poslední působiště J.Á.Komenského na našem území. Nikdy se nevyhýbal novinkám a novým nápadům, přitom však byl i jedním z představitelů oné nezapomenutelné růžkovské doby na odbočkách. Stále aktivně sportoval, byl nepřehlédnutelným účastníkem cyklodovolené, bowlingových klání či sportovního pětiboje s přáteli nejbližšími z blízké České Třebové.

Řeklo-li se Brandýs nad Orlicí, ozvalo se ozvěnou – Josef Vondrka! Při vší úctě ke všem obětavým spolupracovníkům, kteří jej stále ve větší míře obklopovali a pomáhali mu, byl i symbolem hnutí na odbočkách. Dokonce se nechal přemluvit svými přáteli, aby kandidoval při letošní VVH do výboru, ale rodinné povinnosti mu zabránily účasti na jednání a to je pro volby do výboru OP vždy špatné. Jeho zkušenosti by jistě byly bývaly posilou!

Poznali jsme jej jako výborného organizátora, ale i kamaráda, který dokázal vždy pochválit, ale i pokárat, ale vždy s radou, jak to příště udělat lépe! Jen málokdy chyběl na svém místě v sektoru 129, kde jsme vlastně díky náhodě utvořili takovou tu brandýsko-severočeskou partu, kde jsme spoluprožívali zlatá léta, i chvíle, kdy jsme se doslova třásli o další osud Slavie.
Mezi další jeho přátele z nejbližších patřili i starosta Brandýsa/Orl. Petr Tomášek a MUDr. Michael Janáček, který se slávistou stal právě v městě svého dětství, v Brandýse, a tak jim dejme slovo na krásné vzpomínky, protože oba jsou členy naší brandýské odbočky!
Dobi

Zemřel přítel a předseda naší odbočky – Josef Vondrka
Náš přítel a dlouholetý předseda Odboru přátel Slavie v Brandýse nad Orlicí v úterý 9.7. 2013 náhle zemřel.
Byl přirozenou vůdčí osobností. Sjednotitel lidí různých povah i názorů. Obětavý, praktický a pragmatický. Skvělý organizátor i rétor. Vždy perfektně připravený. Zakládající člen naší odbočky i dlouholetý předseda. Slavii miloval nade vše a těžce nesl její problémy, stejně jako problémy fanouškovského hnutí. Iniciátor mnoha akcí a besed s funkcionáři i hráči.
Sdílíme soustrast s rodinou. A zároveň přiznáváme, že i pro naší odbočku jde o ztrátu nenahraditelnou, o člověka jedinečného.

Pepo, kéž existuje slávistické nebe!