Překvapivý halový bronz z ME pozemkářek s přispěním 7 statečných slávistek

České pozemní hokejistky získaly po 20 letech medaili na halovém mistrovství Evropy. V souboji o bronz porazily v Minsku německé favoritky a nejúspěšnější tým v historii šampionátů na nájezdy. Ten rozhodující proměnila Kateřina Laciná. Titul získaly domácí Bělorusky. 

Češky skončily na stupních vítězů naposledy v roce 2000 ve Vídni, kde převzaly rovněž bronz. Do bojů o medaile se dostaly po sobotní výhře nad Ukrajinou 5:4, v semifinále ale nestačily na Nizozemky (2:4). Díky postupu do semifinále se zároveň kvalifikovaly na mistrovství světa v příštím roce.

S Německem, které získalo již 15 titulů z 20 možných, se na tomto turnaji české pozemkářky utkaly již v pátek a ve skupině prohrály 1:4. Odveta jim vyšla. Ve 2. minutě se prosadila Laciná a po obratu Němek vyrovnala ve 24. minutě Adéla Lehovcová z trestného rohu. Nájezdy pak Češky vyhrály 2:1.

Zpráva z médií (www.idnes.cz)

 

Je jasné, že pozemní hokej nepatří, a to nejen u nás, ke sportům, které lákají do hledišť tisíce nadšených diváků. Patří mezi tzv. malé sporty, ale u nás ve Slavii s velkou tradicí. Při budování areálu v Edenu se nezapomnělo ani na zázemí pro pozemní hokejisty s klubovnou a malou restaurací, kterou po dlouhá léta využíval ke schůzím výboru i ke schůzkám se zástupci odboček i Odbor přátel Slavie.

Pozemní hokejisté bojují každoročně o 4 mistrovské tituly – dva v mužské a dva v ženské kategorii, vždy zvlášť za halovou a venkovní soutěž. Je považováno víceméně za neúspěch, pokud se někdy neobjeví na prvním místě některý celek Slavie. Zejména ženy patří i k pilířům reprezentace! To už platilo třeba při LOH 1980 v Moskvě, odkud vezly naše pozemní hokejistky stříbro (v družstvu ČSSR bylo tehdy rovněž sedm slávistek a zlato jim uniklo kvůli remíze 2:2 s vítězným Zimbabwe, jemuž remíza stačila. Přitom československé hráčky už vedly 2:0!), na loňském halovém MS vybojovaly historický bronz díky úspěšným samostatným nájezdům v souboji s Rakušankami. Ale na úspěch na ME čekaly 20 let. Sport „hrbatejch“ (přezdívka vznikla kvůli shrbeným postavám při držení poměrně krátké hokejky, kdy se třeba smí s míčkem driblovat jen jednou stranou „čepele“ hokejky) je možná někomu asi až nepochopitelný, ale buďme hrdi na naše hráče a hráčky „landky“ a připomeňme si těch sedm statečných slávistek z letošního úspěšného reprezentačního týmu: Veronika Nováková, Adéla Lehovcová, Jindřiška Reichlová, Natálie Hájková, Tereza Mejzlíková, Renata Capouchová a Natálie Nováková! Bravo!

                                                                                                                                              Dobi

Doporučujeme k přečtení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..