Příbramáci a nejen svatý Mikuláš

Jak již bývá zvykem, na začátku měsíce prosince, tentokrát 3. 12. 2021, uspořádala příbramská odbočka Mikulášskou zábavu. 

Na začátku tanečního reje požádal předseda odbočky Jiří Kropáček všechny přítomné, aby dodržovali protikovidová nařízení vlády a poděkoval na dálku všem zdravotníkům a ostatním pracovníkům, kteří se v této těžké době starají o pacienty se zákeřnou nemocí.

Když v září zdejší slávisté pořádali Václavskou zábavu, jeden jejich člen – přítel Bureš – požádal svoji přítelkyni o ruku a dostal kladnou odpověď. Kdy jindy tedy udělat veselku? Přece na Mikulášské zábavě! O svatbě věděli pouze členové zdejšího výboru, až posléze ostatní účastníci pochopili, proč je salonek vyzdoben v červeno-bílých barvách. I když se nejednalo o první veselku ženicha i nevěsty, nervozita byla na místě, a to i u svědka ženicha, samozřejmě člena odbočky. Jako dar byl novomanželům předán slávistický polštář ve tvaru srdce a ženichovi byla na nohu řetězem připevněna koule též v červeno-bílých barvách.

Samotná zábava probíhala v přátelské atmosféře, tombola byla opět bohatá a pestrá a muzikant pan Ondrušek, který nás již několik let skvěle doprovází na našich akcích, se staral o hudbu.

Co napsat závěrem? Novomanželům přejeme hodně štěstí do společného života a nám, ať se vydaří další plánovaná akce, kterou bude o vánočních svátcích prohlídka Svaté Hory za přítomnosti našeho člena odbočky a zdejšího faráře přítele Kuníka.

A na úplný závěr… Vždy, když naše odbočka něco pořádala, druhý den volal přítel Dobiáš s dotazem, jak se to povedlo. Marně bychom tentokrát čekali na vyzvánění telefonu, ale posíláme tam do nebes Míšovi vzkaz: Bylo to hezké, vydařené a hlavně NEZAPOMENEME.

                                                                                                                           Jiří Kropáček

                                                                                                                předseda odbočky OP Příbram

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..