PŘÍBRAMÁCI VYRAZILI NA KOLECH ZA FABIÁNEM

Nejstarší nepřetržitě fungující odbočka Odboru přátel Slavie se nachází v Příbrami. A také letos si dala za cíl uspořádat několik akcí pro své členy a jejich rodinné příslušníky i přátele.

V polovině měsíce února proběhla tradiční výroční schůze, ale článek o jejím konání se někam bohužel zatoulal, a tak alespoň ve zkratce. Schůze proběhla v hornické hospůdce Na Marii za účasti zástupců i jiných odboček OP – Žilova, Klatov, Tuchlovic, Dobříše a Berouna. S velkými problémy se nám podařilo zajistit hosty na tradiční besedu. Nakonec přijeli bývalí hráči Slavie Ivo Knoflíček a Michal Švec. Oba měli co vyprávět a všichni přítomní byli s besedou velice spokojeni, což dokládají i přiložené fotografie.

Na březen jsme připravili pro naše členy a jejich přátele pravidelnou Josefskou zábavu, kterou nám překazil nezvaný host – koronavirus. Plánovaný pochod na vrchol Třemošná se uskutečnil, ale pouze v omezeném počtu.

O to více jsme se těšili na cyklovýlet do Brd. Akci naplánovanou na Den vítězství 8. 5. již nám vláda umožnila a my byli velice rádi, že se můžeme konečně sejít. Hrdinou výletu byl čerstvě 77letý dlouholetý člen odbočky Stanislav Krůta, který zvládl celou trasu v délce 48 km. Že nám Brdy mají co nabídnout, to my v Příbrami víme. Pohled z vrchu Třemošná, z Velkého a hlavně z Malého Toku, vodní nádrže Pilská, Lázská a Octárna, Padrťské rybníky, zřícenina hradu Valdek, Jindřišská skála, Orlí hnízdo na Jinecké ploše a pohledy z bunkrů na Jordánu, to vše stojí za zhlédnutí. Během cesty je důležité dodržovat pitný režim. Zastávky v Míšově, na koupališti v Bečánově, v pivovaru v Podlesí nebo v Nepálu jsou cyklisty v Brdech vyhlášené. I my jsme nemohli vynechat občerstvení v Nepálu, kde jsme samozřejmě narazili i na fandy jiných klubů, ale při dobrém plzeňském pivu se rivalita dobře prožívá.

A na co se slávisté v Příbrami těší příště? No přece na víkend 6. a 7. června, kdy vyrazí na lodičky do Veselí nad Lužnicí a budou zdolávat řeku Nežárku. Tuto vodáckou akci mají ve svém diáři i Vikingové z České Lípy, kteří se, dle našich zpráv, už těší na společné setkání. Brzy ahóóój!

Takže přátelé, slávisté, když nemůžeme na fotbalové zápasy, pojďme do přírody! Třeba za vládcem Brd Fabiánem. Rádi vás v Příbrami uvítáme a provedeme po brdských vrcholech i hvozdech.

                                                                                                                                

Jiří Kropáček, předseda OP Příbram

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..