PROBĚHLA VÝROČNÍ VALNÁ HROMADA OP

O pět týdnu později, než bylo původně plánováno, vinou na poslední chvíli přesunutého zápasu se Slováckem na pondělí, proběhla letošní VVH OP, tradičně v sále hotelu Slavia.

Na 70 účastníků vyslechlo zprávu odstupujícího předsedy Ing.Adamce, který vyzdvihl především propagační akce OP, jimž vévodí tradiční letní Setkání slávistů, ale i četné akce a besedy na odbočkách. Podařilo se udržet vyrovnaný rozpočet, výbornou úroveň mají jak web OP, tak i magazín Červenobílé listy. Zdárné plnění rozpočtu i všech úkolů mohla konstatovat i zpráva kontrolní komise. Zástupcem SK Slavia – fotbal, a.s, byl na VVH Miroslav Držmíšek, za SK Slavia navštívil VVH i Ing.Huptych, přítomni byli i zástupci Fanklubu Ing.Dvorský a M.Kočí, kteří jsou však zároveň i členy OP.

Slavnostním aktem bylo i předání standarty Setkání loňskými pořadateli ze Žilova letošním hostitelům z moravského Šternberka. Potěšitelná byla i účast zástupců 18 odboček (Bělá pod Bezdězem, Brandýs nad Orlicí, Česká Lípa, Frenštát, Hodonín, Chomutov, Kolín, Lázně Bělohrad, Libiš, Lomnice nad Popelkou  Nová Paka, Nečín, Příbram, Svitavy, Šternberk,  Veleň, Žilov a XI.FO-OP).

K malému zemětřesení došlo i při volbě výboru, kam již nekandidovali př. Ing.Adamec a př.Kraft a nezvolen byl př.Ing.Havlíček. Nově zvolený výbor pak volil i obsazení funkcí ve výboru. Novým předsedou se stal Ing. Martin Krob, který jistě uplatní i své manažerské schopnosti (které se projevily mj. i obnovením Fanshopu spolu s M.Pomikalem), ke změnám došlo i na postech místopředsedů. Funkce 1.místopředsedy nyní patří PaedDr.. Kmentovi, post 2.místopředsedy nakonec získal další nováček ve výboru, jinak právník z Ministerstva práce a sociálních věcí, Dr.Váňa. Jednatelem zůstává př. Ing.Chmelík, hospodářem Ing.Václav Smetana, nově vytvořená pozice člena výboru pro práci s odbočkami patří nyní RNDr. Dobiášovi. Zbývající tři místa ve výboru patří Pavlu Moulisovi, nováčkovi Miroslavu Pomikalovi a Mgr.Petru Vršeckému, který je od 1.května naším novým sekretářem. Kontrolní komisi tvoří trio Jiří Horáček, MUDr. Michael Janáček a Karel Vavřina.

Dobi