PROHLÁŠENÍ ČMFS

JUDr. Ivan Hašek předseda ČMFS
v Praze 7. dubna 2011

Vážený pane předsedo,

dovolujeme si Vás pozvat na utkání našeho milovaného klubu Slavie Praha!

Je to možná rozhodující zápas o přežití nejstaršího českého fotbalového klubu. Pravděpodobně se nebude hrát fair, nestrannost sudích není zajištěna. Neví se přesně, proti komu Slavia nastupuje. Jejím soupeřem je kdosi, vydávající se za jejího majitele (tento fakt je dlouhodobě zpochybňován společností ENIC, která za podivných okolností ztratila majoritu v klubu). Soupeř Slavie nemá tvář, nemá klubové barvy, nejspíš ani čest.

ČMFS nedávno přijal za svého člena společnost E-Side. Na stejné adrese v Londýně, kde sídlí její mateřská společnost, má sídlo i jakási společnost „Slavia Praha Limited“. Máme pádný důvod se domnívat, že se schyluje k pokusu o převedení práv k hráčům a povinností vůči ČMFS (možná včetně stávajícího registračního čísla) současné Slavie na připravený nový subjekt. Koneckonců Legislativní oddělení ČMFS s tím má zkušenosti díky dalšímu vršovickému klubu.

Tyto machinace mohou pověst našeho klubu a celého českého fotbalu poškodit na dlouhá léta dopředu. Nelze vyloučit, že po takovém „převodu“ bude Česká republika čelit další mezinárodní arbitráži kvůli nedostatečné ochraně zahraniční investice. Skandály zmítaný český fotbal utrpí další ránu, která mu přízeň sponzorů rozhodně nezvýší.

Pane předsedo, po svém zvolení jste deklaroval, že chcete být osobně informován o možném korupčním dění v českém fotbale. Věřte, že raději se svým klubem spadneme na samé dno, prožijeme hubená léta bez pohárů, titulů a sportovních úspěchů, než abychom přihlíželi tomu, jak nastupuje „nová“ Slavia – Slavia, která okradla své partnery, společníky, věřitele.

Obracíme se na Vás jako na garanta čistoty českého fotbalu a fotbalového prostředí. Pomozte nejširší slávistické veřejnosti zvítězit v zápase pro Slavii nejtěžším – zápase o svou tvář, hrdost a čest.

Věříme, že se tohoto zápasu nezúčastníte jen jako divák, ale že uslyšíme Váš hlas na straně práva, na straně fanoušků. Věříme, že si nebudete chtít připsat asistenci u gólu z pětimetrového ofsajdu. Věříme, že nedovolíte, aby sudí odpískal pokutový kop jen proto, že se to někomu hodilo.

Nenastupujeme jako outsideři. Naopak. Jsme síla, kterou není snadné porazit. Protože pravou duší každého fotbalového klubu jsou jeho fanoušci. My jsme Slavia! Nedopusťte, aby se v českém fotbale objevila nějaká další.

Za hnutí fanoušků Slavie „Sešívaní drží spolu“:

Fotbalový oddíl SK Slavia Praha – Odbor přátel

Fanklub SK Slavia Praha

Tribuna Sever

Slávistické noviny

Desítka pro domácí, politické hnutí fanoušků