První slávistický titul roku 2020 dobyly pozemní hokejistky!

Každý, kdo aspoň trochu sleduje ostatní sporty ve Slavii, ví, že jedničkou ve sbírání mistrovských titulů je slávistický pozemní hokej. Mnozí si mohou říci – a kolika hráčů se vlastně tento sport týká? Třeba ve srovnání s fotbalem, hokejem nebo házenou? Ale věrní slávisté budou oponovat: Není to nádherné, vidět tabulku nebo výsledek finálového zápasu a milovanou Slavii na první příčce, ať se jedná o jakýkoliv sport?

Pozemní hokej má ve Slavii dlouhou a úspěšnou tradici. Jeho areál východně od fotbalové arény je příjemným zákoutím. Ale to by jistě nestačilo. Určitou výhodou je, že v soutěžích mužů a žen se bojuje o rovnocenné mistrovské tituly jak v halovém, tak venkovním pozemním hokeji. A v minulosti nebývalo výjimkou, že slávistická „landka“ obohatila slávistickou bilanci čtyřmi tituly, když muži i ženy vítězili v hale i pod širým nebem! Ale špička se pomalu vyrovnávala, přibyli soupeři, zejména z Rakovníku, plzeňských Litic a z Bohemians. A platilo to i začátkem února 2020, kdy se odehrálo play-off o mistrovské tituly v halovém hokeji mužů i žen. Na letošní „slávistický oltář“ byl položen zatím jeden titul, který vybojovaly naše pozemkářky, které mimo jiné tvořily i základ úspěšného bronzového národního mužstva na ME, jak jsme nedávno připomínali!

Mistrem v soutěži mužů se stal letos Rakovník, který ve finále porazil Bohemku. Ta v semifinále vyřadila naše slávistické borce poté, co klokani otočili zápas na vítězné skóre 5:4. Rakovník „zlobil“ i v soutěži žen, ale tam slávistky prokázaly udatná slávistická srdíčka a naděje Středočešek na případný double se změnily jen v nesplněné přání. Blahopřání a dík za první letošní mistrovský titul patří tedy našim pozemním hokejistkám! Kdo je bude letos následovat?

                                                                                                                                  Dobi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..