RAGBISTÉ MISTRY ČR PO 39 LETECH, BLAHOPŘEJEME!

Již asi jen málo pamětníků si připomene někdejší krásný rodinný areálek slávistických ragbistů v pražské Tróji, kde získali ve své historii 12 titulů.

Další plány měnilo územní plánování pražských architektů, dílo dokonala i povodeň v roce 2002. Jeden čas pendlovali ragbisté mezi první¨a druhou ligou, pesimisté hovořili i o pomalém odumírání. Pro jeden z nejvěrnějších a nejúspěšnějších oddílů Slavie se však našlo místo v Edenu a postupně se rodilo i nové domácí prostředí mezi areálem pozemkářů a Synot Tip Arénou. A začaly se psát nové, úspěšné kapitoly oddílu.

Ledacos již naznačila podzimní půlsezóna, kterou slávisté suverénně vyhráli bez jediné prohry. Na jaře se mašina se jménem Slavia pomalu začala zadrhávat, ale první místo v dlouhodobé soutěži však Slavia uhájila! Následovalo však ošidné a zrádné play-off!

V semifinále nastoupili naši proti Spartě, rivalovi, s nímž neměli po celý rok vážnější problémy. Zápas však byl tentokrát dramatický se šťastným koncem a vítězstvím 17.14. Po 39 letech tak měla Slavia opět šanci na titul! A tu v sobotu 19.června proti Tatře Smíchov v Edenu nepustila. I když již Slavia prohrávala 6:10, zápas otočila a pozornou obrannou hrou titul za výhru 11.10 již udržela. Bravo!!!

TITUL VYBOJOVALY I POZEMNÍ HOKEJISTKY!!!

Pro každého, kdo se jen trochu zajímá o slávistický pozemní hokej, muselo být velkým zklamáním vyřazení favorizovaných mužů, právě od Bohemians, a to v semifnále. Bojují tak pouze o 3,místo se svou hradeckou jmenovkyní, zatímco nejblíže k titulu mají nakročeno pozemkáři z plzeňského předměstí Litice, kteří v prvním utkání v Praze zvítězili na penalty.

Čest slávistických pozemkářů tak zachraňovaly ženy. S úporně bránícím Rakovníkem nenechaly nic náhodě a v obou finálových zápasech zvítězily, v tom rozhodujícím 1.0. A těšit nás může i fakt, že bronz vybojovaly jejich hradecké jmenovkyně!

Dobi