ROBERT STEIN JEDNAOSMDESÁTILETÝ!

20160208_183330Robert Stein (nar. 10. 2. 1935) sedával jako dítě při zápasech Slavie na trávě za brankou, jak to dnes lze vidět již jen v archivních záznamech.  V šedesátých letech založil a vedl legendární skupinu slávistických vlajkonošů, s níž absolvoval nesčetně – na tu dobu jedinečných – výjezdů po ligových stadionech celého Československa.

20160208_183947

Robert se též podílel na založení Odboru přátel Slavie a je dnes posledním žijícím členem jeho prvního výboru! Po sovětské okupaci odešel do Spojených států. V devadesátých letech se vrátil a zažil mimo jiné slavné tažení Slavie do semifinále poháru UEFA v roce 1996. O pár let později, v únoru 2000, se Robert Stein dostal i na sportovní stránky novin. Při osmifinálovém zápase Evropské ligy s Udinese Calcio na Strahově byl totiž zraněn sedačkou, kterou mrštil italský fanoušek, a fotografie Robertova zkrvaveného obličeje doplnila nejednu reportáž.

Robert a LukasV novém tisíciletí občas zajde na pivo se Strašákem a jeho partou z Tribuny Sever, kterou si zamiloval. Ostatně v kotli při zápasech věčné Slavie, pokud zdraví dovolí, nemůže chybět.

K narozeninám, Roberte, všechno nejlepší, hodně zdraví a červenobílé radosti!

Odbor přátel Slavie Praha

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=cCZW2LBf5bU[/embedyt]

8 thoughts on “ROBERT STEIN JEDNAOSMDESÁTILETÝ!

 1. luděk bursa

  Jsem jeden z těch ,kteří jsme spolu jezdili po zápasech Slavie na cizích hřištích. At už vlakem na Lokomotivu Košice.,nebo do Trenčína či Jablonce..A právě Robert Stein na nás měl velký vliv a vedl nás ke slušnému fandění… Pokud se můj komentář dostane k Robertovi..rád bych se s ním setkal či pohovořil po Skypu.Má mail.adresa je lubursa@seznam.cz. děkuji. Bursa.

  Reply
  1. David Stein

   Ahoj Ludku, poslal jsem Ti email, zde jen chci upozornit ostatni online, ze Robert (kdyz zdravi dovoli) a jeho parta ze sedesatych let se schazeji hned po zapase v baru (vedle Slavistickeho obchodu) vzadu u stolu, je na nem napsana rezervace Vlajkonosi 1965. Stul poznate i podle Honzy Votavy, co je nahore na fotce s Robertem a Strasakem.

   Kluci samozrejme budou radi, kdyz prijdou i dalsi stari (i kdyz treba dlouho odlouceni) kamaradi!

   S pozdravem,

   – David (syn Roberta)

   Reply
 2. Michal Dobiáš

  Já už jsem z druhé generace vlajkonošů a k těmto jsme od roku 1969 vzhlíželi s úctou. On byl ,myslím, činný v divadle ve Smečkách. Musím zajít je někdy pozdravit, i další pamatuji a vážím si jich! Oni byli vzoprem i pro nás, i když už jsme to po srpnu měli těžší, ale jezdilo se taky, do dálav hlavně do Bratislavy a Žiliny, Teplice, Brno či tehdejší Gottwaldov po dvě sezóny byly super. A z té Žiliny jsme před zápasem vyjeli na Malou Fatru a na tamním Kriváni se fotili, to bylo 1976. To jsou nezapomenutelné vzpomínky!

  Reply
  1. David Stein

   Michale, urcite se stav po zapase v baru u stolu vlajkonosu, radi si poslechnem historky z druhe generace.

   Zdravi Robert (pres syna Davida)

   Reply
   1. Michal Dobiáš

    Díky, po Brnu jsem toho měl nad hlavu, byl jsem předtím i na hokeji. a spěchal jsem do tepla přes celou Prahu. Zdeněk Ročeň byl Vaším benjamínkem, já jsem začal až 1969, po maturitě. Pak jsme to spolu táhli. Žilina, pomoc fotbalistkám, cesty na hokejovou II.ligu, taky toho nebylo málo. Škoda, že nám loni umřel pan Bartůněk, u něj jsme měli vždy dveře otevřené a vzpomínal vždy na partu kolem Roberta! Určitě se stavím po Baníku… MD

    Reply
    1. David Stein

     Prima, urcite se tedy po Baniku stav, je to ten stul vzadu hned pred vchodem do mistnosti s hernimi terminaly.

     S pozdravem,

     – David

     Reply
     1. Michal Dobiáš

      Pokud mě nezachvátí nemoc zlá a zákeřná a neklepnce mě to při Baníku, kdyby to, nedej Bůh, nějak nevycházelo, určitě se stavím!!! Michal

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..