Rodina Verbířova a Slavie?

verbir01.jpgMistrovský titul se slavil v Maikolandu. Poznal jsem tam otce Pavla Verbíře, který už je delší čas naším členem a požádal ho o krátký rozhovor.


Odjakživa jsem věrným slávistou a mí tři synové taktéž, nejmladší Pavel Slavii přímo propadl, jeho vzorem byl František Veselý. Rozhodující chvílí, kdy se mohl Pavel dostat do Slavie, byl žákovský turnaj v Přelouči, kde si jej Slavie všimla. I přesto že je od malička tělem i duší slávistou, rozhodl se na základě dojmu a tehdejšího trenéra žáků pana Havlíka do Slavie nepřestoupit (údajně neperspektivní a malý). Poté se o Pavla okamžitě zajímala Sparta, která jej ihned registrovala. Po čtyřech letech strávených v dorostu, i přesto že jej Sparta nechtěla pustit, přestoupil Pavel do týmu Neratovic. Ve Spartě prostě nechtěl být. V době, kdy měl syn nastoupit na vojnu, byl nucen přestoupit do Dukly Žatec B, což bylo záložní mužstvo pro Teplice, kde vydržel dva dny, po kterých přešel na Stínadla, kterým zůstal věrný dodnes a hraje za ně celých 17 let. Během své kariéry měl několik nabídek od Slavie, Sparty či zahraničních klubů, ale i přesto zůstal Pavel navždy věrný fotbalovému umění Teplic, srdcem je však slávistou.

Jakých největších úspěchů Pavel v Teplicích dosáhl?

Tři roky byl králem střelců, jeho snem však byl postup ze druhé do první ligy, což se mu jako králi střelců splnilo. S Radkem Diveckým vytvořil sehranou dvojku a svými výkony zaujal tehdejšího trenéra reprezentace Dušana Uhrina natolik, že byl vybrán do reprezentace, za kterou desetkrát nastoupil.

I přesto jste na Slavii nezanevřeli a jste jejími stálými fanoušky.

Jsme a vždy budeme. Ve chvílích kdy hrají Teplice se Slavií je to pro nás těžší, samozřejmě vyhraje ten lepší, jednou Slavie podruhé Teplice. Věřím tomu, že Pavel si lásku ke Slavii v sobě neustále uchovává. Fandí nejen fotbalu, ale i hokeji, kde obdivuje Vladimíra Růžičku.

Závěrem bych chtěl všem slávistům popřát hodně zdraví, aby  i nadále předváděli pěkný český fotbal a dosahovali stále výborných výsledků.

Děkuji za přepis Klementíně Jílkové.JČ.

Fotogalerie