Rokycanští bowleli v Kutné Hoře nejlépe

Plný počet 16 alespoň tříčlených týmů se sešel 10. dubna v Kutné Hoře ke 4. ročníku Slávistického bowlení, čiliže turnaji Potkali se u Kolína.

Ve spolupráci s OP Brandýs n. O.  jsme si dovolili rozšířit mantinely naší již tradiční dubnové akce a umožnit co nejširší účast zájemcům o týmovou bowlingovou soutěž. Své týmy postavilo šest odboček (sedmá Libáň se nakonec odhlásila), výzvu přijalo i několik týmů slávistů z regionu.

A byl to turnaj, jak se patří. Všichni hráli na maximum. I když každý má své možnosti někde jinde. Někdo hraje spíše pro radost, někdo více na body. Nejlepší to mají ti, co hrají pro radost a body naskakují jaksi automaticky samy. Nebo je to opačně?

Prostě takhle nějak to museli mít přátelé z odbočky v Rokycanech. Nezapomeneme, jak předloni jako vítr vtrhli do haly v Sedlci a jako vichr bořili samými striky a spary kuželky. Suverénně zvítězili.

A letos to zopakovali. Trojice Petr Havrilec, Radka Fürstová a Petr Tržík naházela v celkem devíti hrách (každý po třech) 1532 bodů a s přehledem zvítězili. A to ještě stihli zištně půjčit přítele Beneše týmu Velimi. Vskutku nepřekonatelná čtveřice, kde individuální tabulky hovoří jasně –  Petr byl jednak nejlepším hráčem turnaje, jednak stanovil nový rekord v náhozu turnaje na 214 bodů. Překonal tak o tři body svůj nához z dubna 2008 a o bod dosavadního rekordmana,  tehdejšího týmového kolegu Michalíka. Radka byla druhým nejlepším hráčem turnaje, její nához hodnoty 200 bodů byl ten den druhý nejvyšší, nově rekordní pak v historii ženských tabulek tohoto turnaje.
Na rok tak získali do držení putovní pohár, možná již vyprázdnili láhev ginu Lordson a „zneškodnili“ stylový slávistický dort (dar přítele J. Kloudy, nelze jej s obdivem nevzpomenout!).

Druzí byli obhájci z Brandýsa nad Orlicí. Trio Petr Tomášek, Jaroslav Beneš a František Ludvík dosáhlo 1308 bodů. Sami věděli, že umí hrát líp a mrzelo je to. Ale umí uznat sílu soupeře. A příště třeba štěstíčko bude více na jejich straně. Koneckonců – kdo bychom co za to dali, házet i s takovýmto přehledem jako oni, že?!

Třetí byl tým SKS Veleň. Petr, Pavel a Jana Tomčišinovi navázali na to nejlepší, co kdy v Kutné Hoře při bowlingu předvedli. A ještě to zdokonalili. Byli skvělí a z třetího místa byli nadšení. Aby ne! 1232 bodů za nimi nechalo další hladové vlky v podobě odbočky z České Třebové, druhého týmu Brandýsa, slávistů z Kolína či Nymburka.

Další přehled a statistiky už přenechme spíše stránkám www.opskolin.webnode.cz či www.slaviabrandys.cz.

Zde ještě podotkněme fakt, že tradiční účastníci měli zájem postavit po dvou týmech. A protože si vážíme takového zájmu a meziodbočkové spolupráce, rádi jsme vyhověli. Rádi jsme mezi námi viděli též slávisty z Žehušic od Čáslavi, které nenápadně ponoukáme k založení odbočky a věříme, že práce se již finalizují. Vždyť i tam nacházíme dávné stopy po fungující odbořce!

Úspěšnost turnaje podpořilo i množství slávistických cen. Za věcnou podporu děkujeme oslavenci Honzovi Čapkovi ze sekretariátu Odboru přátel, a Ivě Česnekové z SK Slavia Praha – fotbal a.s.
Losování cen bylo dlouhé až věčné, ale radost odměněných je jistotou, že takováto podpora má smysl a je vysoce ceněna. Jak jinak šířit víru slávistickou mezi námi?!

Sešlo se nás v tu sobotu více než šedesát. Mezi námi i RNDr. Michal Dobiáš, 1. místopředseda FO-OP, a Jan Čapek ze sekretariátu. Děkujeme za osobní podporu akce.

A děkujeme všem účastníkům, že se i čtvrtý ročník společného bowlingu vydařil. Sláva vítězům, čest poraženým. Řeklo by se. A těšíme se na další společné akce.

Za OP Slavie v Kolíně – www.opskolin.webnode.cz
MUDr. Michael Janáček, slaviaman

[nggallery id=57]