Rovina z Kolína do Senice

Devátý ročník cyklojízdy slávistů byl objevitelský. 15. září se vybarvilo do poslední opravdu krásné a cyklisticky přívětivé soboty. Rovinou jsme si to nasměrovali od Zimního stadionu v Kolíně přes Velký Osek, Libici nad Cidlinou a Choťánky do Pátku. 

Na startu se nás sešlo třináct.  Čtyři rožďalovicko – seničti noví kamarádi, kteří přijeli, aby nás vedli po trase ke svému místu zaslíbenému, dále vždy připravení a pro kolo nadšení tři brandýští slávisté, žehuňské, havlíčkobrodské a domácí kolínské duo. Medvědi v Borkách byli obsazeni jinou akcí, takže jsme to rozjeli naplno. Zabrzdili jsme po necelé hodince v Pátku na hřišti. Tam nás přivítali místní slávisté pod vedením Andrey. Trochu jsme se občerstvili u jednoho nadšeného viktoriána, a peloton posílen o nových pět cyklistů už v dobré síle dorazil do nedaleké Senice. 
Malá obec kousek nad Poděbrady je významná svou slávistickou klubovnou. Bývalé kůlny a chlév zde Míra přestavěl a upravil v nádherné červenobílé prostory. Šály, vlajky, fotky, obrázky, dresy, pípa, lednice. Interier, ale i zastřešený exteriér s velkým znakem Slavie, Hajduku a za zády jednak na stožáru slávistická vlajka a jednak sousedova stěna stodoly v barvách našemu klubu přislušejícím. Zkrásněla ta stěna odbornou malbou!

Míra a jeho parta nás přivítali skvělým postřižinským a vynikajícím gulášem. Partu doplnili domácí, ale také Marek Veselý z Rožďalovic, Libor a Ilona ze Slavia Fans Krkonoše. No bylo nás ke třiceti! A počítáme-li odbočky Odboru přátel – pak zástupci pěti z nich.
Popovídali jsme o Slavii, o fotbale, o kolech. Možná i trošku politiky a světonázoru tam bylo. Proč ne, bylo nám tu fajn, pivo nám chutnalo. 
Pak už každý zvolna opouštěl partu dle svých možností. Čím více se scházeli domácí do své oblíbené klubovny, tím víc my, hosté z dálky, mířili ke svým domovům. Naše poslední parta Rebelové a Kolín, to zkusila přes Srbce a Vlkov pod Oškobrhem. Vrstevnice by nevadily, ale terén byl trochu problém. Tudy příště určitě nepojedeme. 

Rovina u Kolína totiž musí mít hladký a pohodový průběh. Profilem trati, sestavou účastníků, samozřejmě i cílem. 

Všem zúčastněným za letošní výjezd i setkání v klubovně Eden Senice velmi děkuji. Přičemž zvláštní pozdrav a poděkování posílám Mírovi a jeho partě. A kolik jsme ujeli kilometrů, ptá-li se někdo? Každý jinak, od 50 po hlavní trase, po 70 – dle domácích dojezdů.        

Slavii zdar a třeba zase někdy na kolech v barvách Slavie! 

Michael Janáček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..