Rožďalovičtí opět na hřišti aneb podíl odbočky na tradiční pouti!

Jak je jistě našim čtenářům známo, stali se Rožďalovičtí (mimo jiné úspěšní organizátoři Setkání v roce 2004 a 2010) letošními vítězi turnaje při 12.Setkání v malé kopané v Plasích. Že se nejednalo o náhodu, dokazují i zprávy z druhé a třetí červencové soboty. Nevěříte?


Pro rožďalovické členy odbočky OP totiž není účast na Setkání pouze malou roční sportovní epizodou, účast na turnajích a různé přáteláčky jsou pevně zakotveny v jejich plánu činnosti. Letos sice vypustili oblíbený zájezd na chorvatskou Istrii na tradiční Adria cup (ani do budoucna to asi nebude o moc lepší – náklady rostou i v Chorvatsku a pro Rožďalovické bývala účast na turnaji i možností výjezdu celé party s rodinnými příslušníky s kouzlem ponoření se do vlnek čarovného Jadranu; hlavně časově by to chtělo delší pobyt, ale to se zatím z řady důvodů nedaří), o to více se pak mohou soustředit na akce doma, mezi Šumavou a Beskydami, což dokazují společnými dovolenými v jižních Čechách nebo připravovaným výjezdem do jihomoravského sklípku, kde však také uvažují o sportovním doplnění programu.

Doma je tedy doma a léto znamená dva základní body sportovní činnosti.Tradičně se jedná o turnaj v podkrkonošském Černém Dole a domácí turnaj v rámci oblíbené rožďalovické poutě. Začněme poutí. Ta se koná vždy třetí víkend v červenci a zatímco se početní návštěvníci vozí na kolotočích a dalších atrakcích, na fotbalovém stadiónu probíhá turnaj nebo přátelák s atraktivním soupeřem. Přivítali zde totiž v minulosti třeba nejedny klubové internacionály, přijela i stará garda reprezentace (ve své době i Petr Rada – kdo jen mohl tušit, že mu dnes budeme držet palce jako trenérovi naší Slavie).

Sehnat soupeře tohoto ražení při klesajícím zájmu i rostoucích nákladech je stále obtížnější, a tak letos se jednalo o 4-členný turnaj za účasti OP Rožďalovice, staré gardy Městce Králové a Bobnice a kamarádů z Černého Dolu, čímž jim oplatili účast na jejich turnaji týden před tím.

Rožďalovičtí toužili zopakovat triumf z Plas, ale pověstné štěstíčko je opustilo. V Černém Dole branka v poslední minutě rozhodla o tom, že skončili až druzí mezi 5 účastníky, doma se museli spokojit s 3.místem, když vyřazovací zápas také smolně prohráli 1:2.

Jak už bylo uvedeno, je tento turnaj součástí rožďalovické poutě, jež vrcholí i večerním zábavou na letním parketu nazvanou Telegraf rock. Ani letos nebyl svatý Petr k akcím pod širým nebem příliš přátelský, ale všichni doufaĺi, že to nebude nic strašného.

Nesmíme ale zapomenout na tradiční vyhodnocení turnaje po jeho skončení. Po dlouhá léta probíhalo na hřišti, nyní i zde narůstal význam útulné klubovničky v centru města. Po celé odpoledne probíhaly přípravy pohoštění, kde se pořádně činila ženská část odbočky. Při pohledu na všechny ty lahůdky a dobrůtky barevně ozdobené vkusně nakrájenou zeleninou kdosi prohlásil – to je jak v Alcronu! Nevím, jak vypadají rauty v proslulém pražském hotelu, ale nesporným faktem je, že domácká kvalita sekané, nářetů, pomazánek, řízečků či masa by byly pro strohé profesionály určitě významným konkurentem!

Zkrátka a dobře – Rožďalovickým opět patřila velká jednička!

– Dobi –

[nggallery id=152]