Rožďalovičtí uzavřeli 10.rok své záslužné existence

Když se před 10 roky ustavila odbočka OP v Rožďalovicích, jen málokdo tušil, jak významný kamínek přibyl do slávistické mozaiky, což mimo jiné dokázalo i letošní superúspěšné Setkání slávistů 26.června právě v Rožďalovicích!

Chloubou Rožďalovických je mimo jiné i jejich každoroční výroční valná hromada, kterou tradičně spojují s Mikulášskou zábavou s kmenovou kapelou Džek Džak, ale i s nezbytnou besedou s hosty z Prahy.

Po zahájení bilančního odpoledne, které zahájil předseda odbočky Standa Veselý, se ujal slova neúnavný kronikář odbočky př.Dušek, kde shrnul hlavní úspěšné body činnosti odbočky – dětský maškarní rej a večerní karneval, účast na Bowlení  v Kutné Hoře, zcela unikátní Čarodějnice, kde k dětským hrám letos přibyla malá přehlídka vojenské techniky a nechyběly tradiční večerní lahůdky. O úrovni Setkání toho bylo již řečeno a napsáno dost, a tak se zmiňme o posvícenském čtyřutkání, účasti na turnaji v Černém Dole, posvícenská derby s Křincem nejprve u sousedů, poté doma i oslava 10 let odbočky ve stále nádhernější klubovničce! Zapomenout nelze ani na nádherný víkend ve Velkých Pavlovicích, kterým byl orámován zápas s mítní dívčí jedenáctkou a posezení s nádhernými upřímnými lidmi u dobrého vínečka. A letošní bilanci doplňuje i plán na příští rok, kde opět přibude i prodloužený víkend na chorvatské Istrii, na Jadran cupu v Poreči.

Př.Dušek pozdravil i hostující člelny odbočky KOlín i dr.Dobiáše z výboru OP, především však hosti z SK Slavia -fotbal a.s., Mgr.Ondřeje Zlámala, trenéra Petrouše i brankáře Valeše, jehož životní kořeny zasahují do Rožďalovic. Ironií osudu je však to, že 2 dny po besedě jsme se dočetli, že Roman Valeš odchází podl jabloneckou jablůňku, která je symbolem „Pelta-Stadtu“..

Beseda však proběhla na tradiční vynikající úrovni dokazující slušnost všech přítomných slávistů a přes „nekomfortní“ situaci ve Slavii, která provází současné dny, nemuseli účastníci VH odcházet ve zcela pesimistické náladě. Musíme věřit, že ono pověstné světélko na konci tunelu (tento výraz má v češtin dnes žel i jiný význam…) existuje a jen je třeba se za ním vydat. U každé takové besedy vždy panuje obava, zda někteří tázající nechtějí ani tak znát odpověď, jako spíše poslouchat sebe sama. Podobně jako na středečním setkání s Ing.Platilem, bylo i to rožďalovické, kde dotazy byly věcné, a cílené!

Nezbývá, než popřát Rožďalovickým splnění všech jejich plánů i v novém roce a nám všem a hlavně Slavii zdárné proplutí hrozivou Skyllou a Charybdou do klidných vod!

Dobi

Příchozí zpráva neobsahuje viry.
Zkontrolováno AVG – www.avg.cz
Verze: 9.0.872 / Virová báze: 271.1.1/3301 – Datum vydání: 12/06/10 20:34:00