ROZHOVOR S IVO KNOFLÍČKEM

Dlouholetý člen OP Ivo Knoflíček se zúčastnil vzpomínkové akce u příležitosti  dušiček u hrobů bývalých hráčů Slavie.Při té příležitosti jej vyzpovídal Jan Čapek.

Bylo to velice pěkné, dal bys k tomu nějaký komentář ?

Vážím si toho, že jsem byl pozván navštívit hřbitovy s bývalými významnými hráči Slavie, jako byl Plánička, po úspěších, které přivezl ze Skotska Madden, který působil velmi dlouho jako trenér Slavie, František Veselý, Pepi Bican. Pro mne to byla čest a vážím si toho.

Když si vzpomeneš na léta, kdy jste hráli, měli jste o nich ponětí ?

Když jsem přišel do Slavie, bylo mi devatenáct let a trénoval mě trenér Jareš, to je pamětník, který si tyhle lidi pamatoval, s některými i hrával. Ten nám ta jména vštěpoval do hlavy, takže si je od příchodu do Slavie pamatuji a vím, že jsou to významné osobnosti, které ve Slavii působily, byli to velmi úspěšní hráči.

Není to ani týden, co jsi byl  pozván na Univerzitu Slavie do Klatov. Jak to tam probíhalo ?

Připadám si  na těch návštěvách a besídkách už jako živoucí legenda, protože jsem všude zván, vyprávím příběhy o tom, jak jsme emigrovali s Kubíkem, zažil jsem různé fotbalové generace, Petr Herda, Cipro, když jsem přišel do Slavie, Pepa Pešice, z mladé generace Šmicer, Suchopárek. Zažil jsem dvě, tři generace významných fotbalistů. Jsem rád, že jsem zván na ty schůze, dostávám se stále do podvědomí fandů Slavie. Myslím, že projekt s Univerzitou se výborně podařil, promítaly se tam filmy z roku 1920, meziválečné, filmy s Bicanem a nejenom s fotbalisty, byly tam i herci, Vlasta Burian nebo dokonce prezident Beneš, který v mládí kopal za Slavii. Lidi se dozvěděli zajímavé věci, které jsem ani já nevěděl. Byla to velmi úspěšná beseda, trvala dvě a půl hodiny a pokračovalo by to ještě déle, kdyby nehrála Slavie s Budějovicemi. Je to projekt, který měl velkou odezvu a myslím, že se bude konat ve více městech.

Řekl bych, že se dostáváš hodně do podvědomí a zvláště na odbočkách jsi velice populární, za to ti moc děkujeme.

Taky děkuju a budu se těšit na další setkání se Slávisty.

Ptal se Jan Čapek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..