Rozhovor s Jardou Šilhavým

silhavy.pngPožádali  jsme našeho bývalého hráče a člena Odboru přátel o pár otázek i když má plnou hlavu starostí jak zachránit Budějovice ochotně odpovídá.

Jarda Šilhavý , jsem rád, že jsem zpět v ligovém kolotoči.


Teď jsi byl bez fotbalu a trénování, to člověku chybí nebo jak si relaxoval ?

Bez fotbalu jsem rozhodně nebyl, jen bez trénování. Věnoval jsem se více rodině, sledoval utkání, nejen prvoligová, chodil jsem hrát fotbal a v neposlední řadě jsem se snažil vzdělávat.

Je velký rozdíl dělat nároďák nebo I. Ligu?

Je to rozdíl, ale ne zase takový. Stále jde o fotbal. Trenérovi nároďáku chybí každodenní kontakt s hráči i realizačním týmem.

Před několika dny jsme se bavili, že nemáš nic na práci a už je tu další motivace?

Přišlo to hodně rychle. Moc času na rozhodování nebylo, ale jsem rád, že jsem zpět v ligovém kolotoči.

Opět jako na Kladně se budeš snažit zachránit ligu pro Budějky,na Kladně se podařilo.Jaké priority tady,posily, apod.?

Priority jsou dané: zachránit se, snaha do konce podzimu udělat co nejvíce bodů a v zimní přestávce vyhodnotit situaci a podle toho reagovat.

Čeká tě následně velice těžký soupeř?

První utkání nám vyšlo nad očekávání, bod ze Sparty je hodně cenný. Je to velké povzbuzení do dalších utkání, která nás čekají.

Tak ti přeji úspěšný boj za záchranou , tenkrát to byli Vršovičtí fotbalisté kdo sestoupil uvidíme letos, těch týmů je tam více na boj o záchranu?

Děkuji, sestup nikomu nepřeji a budeme se snažit pracovat, tak abychom to nebyli my.

Jaký je tvůj pohled na právě skončenou kvalifikaci, přeci jen si tam pár let odpracoval a na ten tým se nedá zapomenout?

Jsem smutný a zklamaný, stejně jako většina národa co fandí českému fotbalu, ale bohužel i porážky patří ke každému sportu. Kvalifikace se nám nepovedla a musíme si sportovně přiznat, že v tom nebyla jen smůla.  Byl jsem u reprezentace 7,5 roku a jsem na to velmi pyšný. Odnesl jsem si velké množství zkušeností a zážitků. Fotbal je fenomén, který nelze přehlížet. Věřím, že i náš fotbalový národ na toto zklamání zapomene a přijde opět  fandit.

Jak hraje syn, jednu dobu to vypadalo nadějně ve Slavii, pak vleklá zranění,do toho škola,nějaký hostování…?

Tomáš hraje v Králově Dvoře – ČFL. Má rodinu, 3 letého syna Maťeje z kterého mám velkou radost, je s ním teď hodně legrace.