Rozhovor: Vitali Trubila

trubilaPřemýšlel jsem i o tom, že by bylo super, kdybych se někdy dostal do tohoto týmu se slavnými tradicemi, říká v rozhovoru s Janem Čapkem Vitali Trubila

Tvoje začátky v českém fotbale.  Hraješ stále o záchranu – Most, Zlín, Bohemka, nyní Slavia.

To je pravda. Je to zajímavá věc, hrát o sestup, ale  není moc příjemné. Doufám, že Slavia nebude příští sezónu hrát o sestup, ale o přední příčky!

Teď jsme měli možnost hrát v poháru, zase z toho nic není.

Co k tomu mám říct, škoda. Škoda za ten bordel na stadionu. Myslím, že k tomu nemělo dojít, ale když už to je, tak nemá cenu se k tomu vracet. Už je to pryč, musíme myslet na budoucnost.

Tvoje začátky tady nebyly nejlepší, pořád ses nemohl dostat do kádru.

To je těžká otázka. Věřil jsem, že to jednou přijde a přišlo to se změnou trenérů. Začal jsem hrát, dostal jsem důvěru trenérů a začalo se mi dařit. Teď jsem ve Slavii docela spokojen. To nemohu říct o té době, kdy jsem nehrál a seděl na lavičce. Možná jsem se zlepšil. Hlavně když ti trenér věří, tak hraješ trošku jinak.

Hodně ti pomohlo hostování v Bohemce, tam přišla i první branka, zatím asi jediná.

Ne, to byla druhá branka, ještě v Mostě  jsem dal branku v první lize. Na Bohemku vzpomínám rád, protože je to dobrý tým, dobří hráči i jako kamarádi, výborná atmosféra. Hlavně hrál jsem tady doma, v Edenu.

Se Zlínem jsi hrál proti Slavii, v Mostě, myslím,  také, když jsme tam hráli nějakou přípravu.

To nebyla příprava, hrál jsem za Most proti Slavii a ne jenom jednou.

Napadlo tě tenkrát, že bys mohl skončit ve Slavii ?

Mě to určitě napadlo, protože se mi vždycky líbil jejich styl hry, kombinují, pěkně se pohybují, hráči jsou techničtí. Je to trochu jiný styl, než hrají ostatní týmy, například Most. Někdy jsem přemýšlel o tom, že by bylo super, kdybych se dostal do toho týmu se slavnými tradicemi. Dostal jsem se a jsem spokojen.

Tvůj nejlepší zápas  ?

Těch dobrých zápasů bylo víc. Myslím, že ještě budou dobré zápasy a že dám nějaký gól.

To byl Tvůj zájem, odejít z domova právě do Česka ?

Víte, jak to ve světě je. Mám agenta a on řekl, že v Čechách potřebují hráče mého postu, tak jsem přijel a podařilo se mi tady podepsat smlouvu.

Těšil ses na diváky a ono jich zrovna moc nechodí.

Dřív jsem si myslel, že v Čechách chodí na fotbal víc lidí. Je to Evropa a jako všude v Evropě, hlavně tady blízko, v Německu, jsou stadiony plné, ale teď v Čechách nic moc. Ale v Bělorusku ještě míň, takže je to tady divácky lepší.

Jak se ti zamlouvá Praha ?

Praha je výborné město, krásné město. I dokud jsem ještě v Praze nebyl, tak jsem věděl, že je to jedno z nejhezčích měst v Evropě a jsem tady spokojen. Už mluvím česky a na český život jsem si zvykl.

Řekni něco o Bělorusku, o fotbale a vůbec.

Když jsem z Běloruska odjížděl, tak tam ve fotbale nebyly peníze a bylo to trochu dole, ale teď šel fotbal v Bělorusku nahoru, finančně je srovnatelný s českým fotbalem. BATE Borisov hrál i ligu mistrů a teď pravidelně hraje Evropskou ligu, takže kvalita tam je.  I nároďák hraje docela dobře, takže fotbal v Bělorusku je na dobré cestě.

A život tam ?

Když jsem tam bydlel, tak jsem byl docela spokojen. Neřekl bych, že je to velký rozdíl. Možná, když děláš byznys, tak je to tam složitější, ale když normálně žiješ, tak je to tam docela v pohodě. Teď mám zprávy, že se to tam zhoršuje, nějaké finanční a ekonomické problémy.

Tak tady ses taky dostal do finančních problémů.

To je pravda.

Věříš, že to dobře dopadne ? Nebo máš chuť odejít ?

Určitě věřím, že to dobře dopadne. Odejít nechci, ale kdyby bylo něco dobrého, tak bych nad tím přemýšlel. Nechci tady zůstat do konce života, každý fotbalista myslí na angažmá výš a výš.

Díky a přeju ti hodně zdraví.