SERIÁL VÝROČEK NAŠICH ODBOČEK OPĚT ZAHÁJILI ROŽĎALOVIČTÍ

A je to zase tady! Rok 2017 utekl jako voda a postupně se na větších odbočkách rozjíždí seriál výročních schůzí a posezení. A co by se muselo stát, aby seriál neodstartovali tradičně Rožďalovičtí? I když jsou termíny  období advantu “našlapané“, měli již dlouho předem rezervovaný termín na druhou soboty v prosinci, tedy dva dny po skončení podzimní sezóny zápasem Slavie s Astanou. Málem jim v tom nadělalo neplechu rozhodnutí FAČR na doporučení pražské policie, že zápas s Baníkem nesmí být odehrán o víkendu, snad aby bouřlivější baníkovci třeba, nedej Bůh, nenarušili nějaké adventní akce. Původně plánovaná výročka celého OP se tak přesunula na další neděli, což zamrzelo hlavně Rožďalovické, protože pro ně je výročka nejen bilancováním, ale je vždy spojena i s besedou a následným posezením věrných členů této stálice na slávistickém nebi a často i jejich kamarádů z okolí.  Nakonec padlo rozhodnutí: “Musíme si s tím nějak poradit“ a každý ze přímých svědků jistě potvrdí,  že se odpoledne i večer opět nadmíru povedly.

V 15 hodin tak nejprve odstartovalo bilancování posledního roku, kde bylo opět Rožďalovické často vidět a slyšet. Autobusové výjezdy do Edenu, kdy se autobus zaplnil doslova až po střechu, výjezdy i do Evropy! Ale k tomu i řada akcí vlastních – tradiční turnajový i turistický krkonošský pobyt u kamarádů v Černém Dole, ve městě pak širokou veřejností sledovaný a navštěvovaný dětský rej a maškarní rej, zejména pak ale tradiční Slávistické čarodějnice, které žel musely být přesunuty z tradičního prostoru u majestátného kostela na stadiónek místního Trnavanu, ale děti ze širého okolí o nic nepřišly.  

Doslova nepřehlédnutelní jsou Rožďalovičtí při každoročním Setkání slávistů (jehož byli již 2x organizátory – 2004 a 2010 a již dnes se chystají na rok 2020, kdy odbočka oslaví 20 let své pestré a záslužné činnosti!) nemohli ani chybět na I.ročníku Memoriálu Jana Maika, který zaslouženě vyhráli a tím nejlepším způsobem oslavili památku věrného kamaráda a velkého libišského slávisty. Ve své klubovničce přivítali v létě cykloexpedici Brandejšťáků a klubovna byla dějištěm i letošní výročky. Samozřejmě nechyběly kulinářské výtvory rožďalovických slávistek, pod nimiž se opět stoly prohýbaly! Jistě to potvrdí oba tradiční pražští hosté – Jan Čapek a ing.Donner, především však právem očekávaní besedníčci – hráč A-mužstva Tomáš Souček a tiskový mluvčí Michal Býček! Poté pak následovala jako vždy i volná zábava a posezení mezi útulnými stěnami klubovničky.

A v této souvislosti zmiňme i blížící se akci kamarádů z nedaleké Senice, jejichž perlou je také klubovnička a symboly Slavie, „kam se jen podíváš“!

Dobi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..