,, Sešívání " si v sobotu 3. září velmi dobře zastříleli!

Sobotní dopoledne jsem strávil společně s přáteli z naší žilovské odbočky Odboru přátel v Příbrami. Na střelnici poblíž Kovohutí se totiž uskutečnil Memoriál Miloslava Matějky ve střelbě ze vzduchovky, pořádaný místní příbramskou odbočkou jako vzpomínka na velkého slávistu a bývalého ředitele Kovohutí!

Na akci se sešlo téměř šedesát slávistů nejen z Příbrami, ale také z Klatov, Mníšku pod Brdy a již zmíněného Žilova. Celý Memoriál skvěle režíroval předseda místní odbočky př. Jirka Kropáček. Všechny přítomné pozdravil ředitel Kovohutí a jménem celostátního výboru FO-Odboru přátel SK SLAVIA Praha př. Pavel Moulis.

Po slavnostním zahájení a malé kulturní vložce, kterou obstaral místní Cech Hutníků – olovářů jsme šli na věc, totiž na střelnici! Každý z účastníků měl k dispozici pět výstřelů, soutěžilo se ve čtyřech kategoriích, nejprve stříleli děti, pak zástupkyně něžného pohlaví (dívky a ženy) a nakonec my muži.

Po velmi chutném obědě, podával se výborný ,, Guláš se čtyřma knedlama „, viděljsem i s osmi, v jídelně Kovohutí, následovalo za krásného počasí slavnostní vyhlášení nejlepších střelců v již zmíněných čtyřech kategoriích. Celkovou vítězkou se stala pro mnohé překvapivě Jirkova manželka pí. Romana Kropáčková s nástřelem 42 bodů. Gratulujeme!

Na závěr akce se za doprovodu ředitele Ing. Kunického konala velmi poutavá exkurze v Kovohutích. Tentokrát musím jen opravdu chválit, Memoriál se vydařil! Nejen já se za rok určitě vrátím, myslím, že přijedou všichni ti, kteří opravdu rádi míří do černého.

Výsledky Memoriálu Ing. Miloslava Matějky ve střelbě ze vzduchovky.

Kategorie chlapci:

1. Jakub Kropáček             31 bodů

2. Václav Krůta                   23 bodů

3. Martin Škrabal                1 bod

Kategorie dívky:

1.Lucie Kropáčková              31 bodů

2. Michala Pustějovská          5 bodů

3. Valentýnka Falcníková        2 body

Kategorie muži:

1. Radek Srch                        40 bodů

2. Roman Pavlík                    39 bodů

3. Marek Stránský                39 bodů

Kategorie ženy:

1. Romana Kropáčková        42 bodů

2. Dana Sýbková                   34 bodů

3. Zdena Řezáčová                33 bodů

Valderrama

[nggallery id=127]