ŠIMÁNĚHO ODCHOD JE SOUČÁST PROCESU, NEBYL SYMBOLEM SLAVIE, ŘÍKÁ ŠÉF ODBORU PŘÁTEL KROB

Přinášíme přepis článku Českého rozhlasu: Šimáněho odchod je součást procesu, nebyl symbolem Slavie, říká šéf Odboru přátel Krob

Šimáněho odchod je součást procesu, nebyl symbolem Slavie, říká šéf Odboru přátel Krob

Měl být tím, kdo fotbalovou Slavii vrátí zpátky mezi elitu, schopný obchodník, jehož motivuje samotný vztah ke klubu víc než případný zisk. Teď se ale fanoušci sešívaných smiřují s faktem, že Jiří Šimáně už jejich oblíbenému týmu z Edenu šéfovat nebude.

„Pan Šimáně je velice silná osobnost, ale bránil bych se použití termínu ‚symbol‘. Pro mě jako pro fanouška to byl majitel, posléze menšinový vlastník a člověk, který se na řízení klubu zásadním způsobem podílel. Ale symboly Slavie jsou pro mě Pepi Bican a Františkové Plánička nebo Veselý,“ říká Martin Krob, předseda Odboru přátel Slavie.

Reakci šéfa Odboru přátel Slavie na aktuální dění v klubu získal reportér ČRo Marek Augustin

Brzdí tak reakce na sociálních sítích. Řady fandů považovaly Šimáněho za symbol nové éry klubu. Věřili, že v jeho případě je rozhodující vztah ke klubu. Včera ale držitel 40 procent akcií vršovického klubu odstoupil z pozice generálního ředitele.

„Odchod pana Šimáněho vnímáme jako součást procesu, kdy se domlouvají dva akcionáři,“ doplňuje stanovisko vedení Odboru přátel Krob.

Domluva se minoritnímu vlastníkovi Jiřímu Šimáněmu a Jaroslavu Tvrdíkovi, zastupujícímu majoritní stranu, nedařila. Potvrzuje to i aktuální výrok Šimáněho v rozhovoru pro iDnes.cz:

„Požádal jsem Jaroslava Tvrdíka o okamžité dementi jeho informace, že za mou rezignací byl spor o Dušana Uhrina. Dokud nebude tato slova dementovat, tak se s majoritním vlastníkem nesetkám,“ apeloval Šimáně na Jaroslava Tvrdíka, aby odvolal jeden ze svých výroků na twitteru.

Pevnou Uhrinovu pozici vítá za odbor přátel Slavie i Martin Krob. „Myslím, že za posledních sedm let jsme ve Slavii zažili 11 nebo 12 trenérských změn. Položme si otázku, jestli by změna na číslo 13 aktuálně řešila výkonnost Slavie. Já o tom přesvědčen nejsem.“

„Budu raději, až budeme předvádět hezčí hru, dávat víc gólů a předvádět atraktivnější fotbal. Věřím, že se do dá dokázat i pod trenérem Uhrinem,“ dodává Martin Krob.

Netypický model, kdy de facto jeden řídil a druhý platil, se ve Slavii neosvědčil. Kolik podpory bude mít od fanoušků po Šimáněho rezignaci stávající vedení, ale třeba i trenér Uhrin, bude jasné z tribun v sobotu, kdy doma sešívaní přivítají v 17 hodin Jablonec.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..