SLAVIA A DALŠÍ SLAVIE

Na našich stránkách připomínáme i fakt, že Slavia není  fotbal a fotbalová Slavia nesídlí jen v Praze. Krátce se proto podívejme do dalších soutěží.

Fotbalisté Hanácké Slavie Kroměříž, kterým jsme všichni tolik přáli úspěšné tažení Ondrášovaka cupem, se asi ještě nevzpamatovali z podrazu, který na ně byl ušit při semifiná le s Mladou Boleslaví. Jsou stále poslední v moravskoslezské skupině III.ligy, i když jejich odstup již není tak hrozivý. Mnohem více radosti přináší v divizní skupině  E Slavia Orlová – Lutyně, ta měla po třetině soutěže na prvním místě devítibodový náskok! A z vyšších soutěží zaznamenejme ještě výsledky obou nováčků krajských přeborů – středočeská Slavia Louňovice i Slavia Hradec Králové se v pohodě drží uprostřed tabulky!

A co další sporty? Katastrofální start do soutěže měly házenkářky. Dvě porážky za sebou v Interzize, k tomu v prvních dvou kolech – tu už dlouho nikdo nepamatuje! Ale zdá se, že se situace pomalu stabilizuje a po kvalifikaci národního mužstva jistě půjde jejich výkon nahoru. Podobně špatný  start mají i volejbalistky – z 5 kol jediné vítězství! Ani hokej na tom není nejlépe, i když výhra nad Spartou na nájezdy potěšila. Naopak vedoucí  kuželkářky a oba celky pozemkářů dobře vědí, co je pobyt v čelní skupině svých soutěží s nevyrovnaným počtem odehraných zápasů, stejně jako ragbisté, kteří jsou zatím druzí, o 3 body za mistrovskými Říčany!

Dobi