Slavia vybojovala 3. místo na Adria Cupu 2012!

Minulý týden na mezinárodním turnaji internacionálů  v chorvatské Poreči zaznamenal tým rekreační kopané Odboru přátel velmi cenný úspěch, když vybojoval 3.místo v konkurenci 11 týmů z pěti zemí. Tým rekreační kopané Odboru přátel bude rovněž startovat na 12. setkání odboček FO SK Slavia Praha – Odbor přátel dne 23. června v Plasích u Plzně.

V sobotu 9. června se uskutečnil v chorvatské Poreči turnaj hráčů nad 35 let – Adria Cup 2012. Tým rekreační kopané Odboru přátel SK Slavia Praha zaznamenal v letošním roce velmi cenný úspěch, kdy obsadil v turnaji 3. místo.

Po vítězství ve skupině přisoudil slávistům nemilosrdný los turnaje loňského obhájce a letošního favorita, tým Old Boys Spartak Trnava, za které nastoupilo několik bývalých hráčů Spartaku, jmenovitě například bývalý československý reprezentant Jaroslav Timko. Ačkoliv slávisté po poločase prohrávali již 0:3, ve druhé půli utkání zdramatizovali, když vyrovnali na 3:3. Těsně před koncem zápasu však dali trnaváci čtvrtý, postupový gól.

V zápase o 3. místo se slávisté utkali opět s týmem našich východních sousedů, No Comment Bratislava, skládajícím se z bývalých hráčů Slovanu Bratislava. Utkání se rozhodovalo v penaltách, ve kterých dominovala Slavia a vyhrála 4:2.

Týmový úspěch završili slávisté i individuelním oceněním. Oto Černý byl nominován do All stars týmu a Martin Douda byl dokonce vyhlášen nejlepším hráčem celého turnaje.

Turnaje se zúčastnilo celkem 11 mužstev z České republiky, Itálie, Slovenska, Maďarska a domácího Chorvatska. V základních skupinách se hrálo 2x15min., semifinále a finále 2x20min.