Slávista vede Desítku

Představujeme Vám osobu známou široké slávistické obci jako věrný fanoušek i z jiného pohledu. Přinášíme vám jeho vlastní představení se jakožto lídra hnutí Desítky pro Domácí, kandidující v letošních komunálních volbách, spolu s fotem a některými grafickými pracemi vytvořenými speciálně pro Slavii. Prosím, seznamte se:

Vážení příznivci Slavie,

Vím, že byste si tu raději přečetli článek, ve kterém se vám představí majitel Slavie. Než se tak stane, vezměte prosím zavděk alespoň představením předsedy fanouškovského hnutí Desítka pro domácí.
Jmenuji se Miroslav Pomikal, je mi 37 let a jsem Slávista. Ačkoli vám moje jméno nic neříká, znáte mě díky tomu, co pro Slavii řadu let dobrovolně dělám. Znáte moji práci – od kalendářů přes pozvánky na utkání až třeba po koláž Pepi Bicana na průčelí stadionu – pohříchu to jediné připomínky, že v Edenu hraje Slavia.
Důvod, proč píši následující řádky, je jednoduchý. Chci získat vaši důvěru, vzbudit sympatie a nadšení pro „Desítku“. Chci váš požádat o vaše hlasy v podzimních komunálních volbách. Dokonce chci, abyste pomohli získat hlasy i dalších voličů.
Kde se ve mně bere ta drzost chtít po vás tolik?  Nedělám to pro sebe, ale pro Slavii.
Blížící se komunální volby představují unikátní možnost, jak změnit doposud přezíravý postoj radnice ke Slavii a naopak zajistit její aktivní podporu a angažovanost v dění kolem Slavie.
Proč chci „tahat politiku do fotbalu“ a fanoušky do politiky?
Budoucnost Slavie totiž nemají ve svých rukou jen její majitelé. Nelze se spoléhat na to, že jsou stejní srdcaři jako my fanoušci a budou vždy dělat jen to, co je pro klub nejlepší.  Nejsou to majitelé, ale právě fanoušci, kteří dědictví slávistických generací vnímají jako hodnotu, které jsou schopni přinést oběti. Slavia je věčná právě jejich zásluhou.
Nejsem revolucionář, ale konzervativec a tak se profiluje i Desítka pro domácí. Jako hnutí, které chce bránit tradice, napomáhat stabilizaci situace vytvářet lepší podmínky pro budoucí rozvoj.
Nejsem sám, kdo nechce sedět se složenýma rukama. Na kandidátce Desítky pro domácí najdete slávisty tělem i duší, kteří jsou odhodláni jít do voleb pro dobro svého klubu, svého města. Neumím si představit reprezentativnější průřez „slávistickou obcí“.
Volte slávistickou fanynku – paní Zikovou, rozhodněte se pro vedoucí ženského fotbalu paní Rinnerovou, hlasujte pro energii mládí – Strašáka nebo důvěřujte dětské lékařce – mamince Marka Suchého. Na výběr máte řadu dalších osobností.
Nemusíte mít strach, že nám jde jen o fotbal – v našem programu najdete i další zajímavá témata: podívejte se na www.desitkaprodomaci.cz.
Termín voleb se blíží. Tentokrát nebudou o těch druhých, ale přímo o nás. O tom, na čem nám opravdu záleží. O Slavii a její budoucnosti. O tom, jestli se budeme moci cítit v Edenu jako domácí, nebo jen jako hosté.

Volte slávisty na kandidátce Desítky pro domácí!

Děkuji

Miroslav Pomikal, předseda Desítky pro domácí

[nggallery id=84]