SLÁVISTICKÁ MORAVA – TO JE (I) ŠTERNBERK!

Historické město s hradem, výstavným kostelem i malebnými  uličkami v centru se nachází pouhých 14 km severně od Olomouce. To však nemění nic na tom, že zde skoro po celou dobu historie OP Slavie funguje agilní odbočka odboru přátel, která si letošní výroční valnou hromadu naplánovala právě na den zápasu v Olomouci, a tak se podařilo i s ohledem k hostům obě akce spojit.

Šternberská odbočka patřila vždy mezi ty agilní – návštěva zápasů v okolí i vybraných utkání v Praze, vlastní sportování, gastronomické zajištění populární rallye Ecce Homo vedoucí do blízkých kopců Nízkého Jeseníku. A řádné oslavy titulů, když to přece jen vyšlo. Ať už to byl památný rok 1996 s opékáním a grilováním na místním stadiónku nebo rok 2008, kdy přivítali mezi sebou i vzácného hosta – „Čaroděje“ Martina Vaniaka!

V podobném duchu se nesla i letošní výročka odbočky – kde jinde, než v útulném prostředí oblíbeného bufetu U Slávisty v centru města, kde je samozřejmě znát ruka jeho zakladatele Josefa Vavruši, jakož i jeho syna Pavla, současného předsedy odbočky!

Šternberští si připomněli, čím vším od loňské VH žili. Nebylo toho málo: Konal se 2.ročník turnaje ve stolním tenise za účasti 14 hráčů,  6 mužstev se sešlo na tradičním turnaji v nohejbale, jehož 15.ročník se uskutečnil v červnu. Ve výčtu nechyběl slavnostní večer v již zmíněném Bufetu U slávisty ani prosincový turnaj v bowlingu. A bohužel ani událost nejsmutnější – poslední rozloučení s př.Jedličkou.

A nyní pozor! Šternberští velmi vážně uvažují o uspořádání letošního Setkání slávistů! Vzali si 2 týdny na rozmyšlenou, kdy hlavně chtějí prověřit nabízené kapacity pro sportovní, kulturní, společenskou, gastronomickou i ubytovací část Setkání, které by chtěli uskutečnit poslední červnový víkend. Nakolik jsme poznali jejich obětavost i nadšení, lze věřit, že příští naše informace bude pozitivní a mimo jiné budeme informovat o ostrém zahájení příprav, kdy by se Setkání slávistů uskutečnilo poprvé na Moravě a opětně tak posílilo slávistický živel na celé Moravě, kde vždy měl náš milovaný klub poctivé zázemí – vedle Šternberka to byly i metropole Olomouc, Brno i Ostrava, Šumperk, Bystřice pod Hostýnem, tradiční slávistické bašty Kroměříž a Uherské Hradiště, Blansko, Svitavy, Znojmo, Třebíč a samozřejmě Frenštát pod Radhoštěm!

Držme tedy Šternberským palce a věřme, že se v červnu poprvé setkáme na pohostinné Moravě!

Dobi