SLAVISTICKÉ DUŠIČKY 2018 JSOU TU!


Tradiční akce Odboru přátel se letos ponese v duchu návratu ke kořenům Slavie i naší republiky.  Nejprve se autobusem (jednáme se Slavií o zapůjčení klubového autobusu) z Edenu vypravíme na Letnou. Podíváme se na místo, kde se nacházelo první hřiště Slavie a kde hrála památný zápas s Oxfordem. Povíme si o tom, že na stadionu našeho odvěkého rivala odehrála Slavia několik nezapomenutelných zápasů právě v roce 1938, kdy dokráčela za vítězstvím ve Středoevropském poháru. Poté se vydáme na místo starého slávistického stadionu, kde sešívaní získali 14 titulů. Odsud je to kousek na cvičiště Ústřední jednoty velocipédistů, kde shlédneme „reje“ na vysokých kolech. Zavzpomínáme si na počátky Slavie, jakožto cyklistického klubu. Po jedenácté nasedáme do autobusu a odjíždíme k hrobu zakladatele Československa a předsedy Slavie z roku 1892 Aloise Rašína. Na hřibově Šárka si povíme to nejdůležitější o životě Rašína a i o jeho vztahu ke Slavii. Poté vyrazíme na Vyšehrad. Nejen za Pepi Bicanem. Leží tu 4 předsedové Slavie z dob nejstarších. Premiéru bude mít návštěva hrobu legendárního Slávy Vaňka, křídla Slavie, která nenašla 12 let přemožitele.

Program dušiček je orientační. Pokud nechcete cestovat autobusem, můžete se k nám kdykoli připojit. Kdo má zájem o autobus, musí si místo rezervovat.

Slavii a republice zdar!

Datum: Sobota 3. 11. 2018

PROGRAM:

9:00 odjezd autobusem z Edenu (sraz 8:45)

9:30 Příjezd na Letnou. Procházka po místech, kde hrála Slavia.

10:00 – 11:00  Pražská míle – letenská pláň, závody na vysokých horských kolech na Letné, vzpomínka na cyklistické kořeny Slavie.

12:00 – 12.30 Alois Rašín – hřbitov Šárka. Položení věnce, přednáška o významu Rašína a jeho vztahu ke Slavii.

13:15 – 14:15 Pepi Bican a další osobnosti Slavie na Vyšehradě. Položení věnců, procházka po hřbitově, první návštěva hrobu legendárního Slávy Vaňka.

14:30 Návrat do Edenu autobusem

Registrace do společného autobusu zde: 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..