SLÁVISTICKÉ POZEMKÁŘKY JSOU TŘETÍ V EVROPĚ!

OPlandkaPokud bychom srovnávali úspěšnost jednotlivých slávistických sportů pouze podle prostého součtu titulů, suverénně by zvítězila „landka“ neboli pozemní hokej. Slavia má špičková družstva mužů i žen a přidáme-li fakt, že každý rok jsou vypisovány dvě rovnocenné soutěže – halová a v tradičním rytmu podzim-jaro i venkovní liga, musí být tento náskok každému jasný! Svoje soutěže rozehráli slávisté a slávistky i letos na jedničku a halový titul naše ženy v únoru obhájily. Muži naopak doplatili na pravidla soutěže, kterou završuje jednokolové play-off hrané o jednom víkendu. A zde letos v semifinále podlehli Bohemians 6:7 a skončili tak až třetí. To však nemohlo zkalit následnou radost z úspěchu žen na finálovém turnaji Poháru mistryň evropských zemí v halovém hokeji třetí únorový víkend v běloruském Minsku. V boji o třetí místo zdolaly vídeňský SV Arminen 2:0 a vybojovaly si tak nečekaný, ale zasloužený bronz!

OPlandka0I když sbírají jeden úspěch za druhým, o našich pozemkářích a pozemkářkách se toho zase tolik neví. Přece jen tento sport není tím fenoménem jako třeba v Německu, Indii či Pákistánu. Stále si vylepšují své zázemí na východní straně fotbalového areálu, které po léta, kdy se OP nemohl scházet na hlavním fotbalovém stadionu, sloužilo i jako příjemný a útulný azyl pro schůze výboru OP i pro setkávání s odbočkami.

Na svém facebookovém profilu, kde pozemkářky uvádějí i doušku, že se jedná o amatérský sportovní tým, věnují cestě do Minsku a úspěchu zde získanému velkou pozornost a upřímně děkují i sponzorům, kteří významně přispěli k uskutečnění jednoho sportovního snu. A my se aspoň skromně připojujeme s upřímným blahopřáním!

Dobi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..