SLÁVISTICKÉ PRASÁTKO PŘICHÁZÍ DO HAVLÍČKOVA BRODU!

Předem bych chtěl upozornit každého, kdo by snad hledal v názvu porušení stravovacích návyků či dokonce, nedej Bože, xenofobii vůči těm, kteří vepře z náboženských důvodů nemají v lásce, že jde o další originální tip na sportovní a společenskou akci, při níž se sejdou slávisté z několika odboček, aby se na chvíli stali nesmiřitelnými soupeři, a pak zasedli ke společnému stolu a upevnili stará přátelství a navázali přátelství nová, jak tomu bývá u kolínských bowlingových akcí nebo při tenisovém Kolinea cupu či třeba při brandýském mariášovém turnaji. Den D, sobota 21. listopadu, na který připravili havlíčkobrodští Rebelové, jak si členové tamní odbočky říkají, premiéru Slávistického prasátka – turnaje odboček ve stolním tenise, ping-pongu čili pinčesu, se nezadržitelně blíží!


Název akce opět jen dokumentuje krásu naší češtiny, kdy se prasátkem nazývá případ u všech sportů, které se hrají přes síť, když míček balancuje na lemu síťky, aby pak přeskočil z hlediska hráče na tu správnou nebo naopak nesprávnou stranu!

Turnaj bude zahájen v prostorách kulturního domu Ostrov v 10:00 hodin, o půl hodiny dříve začíná prezentace zúčastněných dvou- až tříčlenných družstev, která mohou být složena naprosto volně, bez ohledu na pohlaví, víru, národnost či věk! Zatím jsou přihlášeni vedle domácích Rebelů i slávisté z Pelhřimova, Brandýsa nad Orlicí, Kolína a z pražské odbočky Area 114. Čeká se na potvrzení z Veleně a od Vikingů z České Lípy i na upřesnění, která odbočka pošle družstva dvě a která jen jedno. Místa je dost, a tak se mohou hlásit i případní další zájemci z našich řad. Občerstvení je zajištěno v dostatečném množství i výběru. Startovné činí 150,-Kč na osobu a jeho součástí je i drobné občerstvení ve formě řízku či guláše.

Hlásit se můžete do pondělí 16. listopadu elektronicky na adrese op.rebelove.hb@seznam.cz, nebo mobilně na čísle 775 922 048.

Těšíme se na shledanou v krásném městě Karla Havlíčka Borovského, velkého Čecha, Slovana a tak trochu i rebela, který za své názory byl vyhnán do Brixenu. Ale nikdy se nezpronevěřil svému heslu “MOJE BARVA ČERVENÁ A BÍLÁ, DĚDICTVÍ MÉ – POCTIVOST A SÍLA!“ V tomto duchu je připraveno i Slávistické prasátko a všichni se už netrpělivě těší na toto podzimní setkání!

Dobi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..