SLÁVISTICKÝ MAIKOLAND VÍTĚZÍ V SOUTĚŽI FILMDATU – NADNÁRODNÍHO REGISTRU NEPROFESIONÁLNÍHO FILMU, V KATEGORII SENIORFÓRUM!!!

Ve dnech 29.11. až 1.12.2013 se v (rovněž silně slávistické) Kroměříži (kde působí tradiční odbočka OP a třetiligová Hanácká Slavia šíří barvy a jméno Slavie v tomto krásném historickém městě Moravy!) finále sekce Seniorforum nadnárodního registru neprofesionálního filmu FILMDAT. Za účasti 57 filmů z 8 evropských zemí vyhrál snímek paní Danuše Kubátové z Čelákovic (mimochodem sousedky výrazně slávistické rodiny Strachových, kdy jsme mj. v letním čísle Červenobílých listů přinesli rozhovor s vynikajícím režisérem a hercem a stejně oddaným slávistou Jiřím Strachem..).

Snímek je věnován návštěvě Maikolandu, populární slávistické usedlosti Jana Maika v Libiši u Neratovic! Pokud jste dosud neměli možnost tento unikát navštívit a vše vidět na vlastní oči (a případně prožít krásné odpoledne s dalšími slávisty, kteří se zde pravidelně scházejí, ať už to byli v minulosti naši slavní internacionálové, návštěvníci z některé z našich odboček, třeba z Hradištka, Loun, Kolína, Mělníka či Žilova nebo vždy vítaný internacionál, dnes Bratislavan Ján Luža, který při návštěvě Prahy nikdy neopomene si s paní Darinkou do Maikolandu na chvíli „odskočit“!

Kochejte se! Stejně jako spousta návštěvníků před Vámi a jistě i po Vás!
I TO JE NAŠE VĚČNÁ SLAVIA!!!
Dobi